Edyta Klim

Z jakiego silnika wypijesz dzisiaj kawę?

Ekspresy do kawy Super Veloce są jednocześnie dziełem sztuki, jak i praktycznym urządzeniem codziennego użytku.

Twórcą marki Super Veloce jest Paolo Mastrogiuseppe – włoski inżynier mechanik i projektant. Wysokiej klasy ekspresy do kawy, które wychodzą z jego pracowni są wykonane są ręcznie z zaawansowanych technicznie materiałów i bardzo często stanowią również kolekcjonerskie dzieło sztuki. Są to serie limitowane.

Zobaczcie jak powstają:

 

Producent oferuje obecnie modele:

Nero Carbonio (V8, V10, V12)

380 sztuk

Inspirowany silnikiem samochodów wyścigowych i wykonany min. z autentycznego, termoutwardzalnego włókna węglowego, stopów aluminium i tytanu.

 

Serie Titanio (V8, V10, V12)

500 sztuk

Seria Titanio pozwala na wybór koloru praktycznie każdej części silnika i wybór indywidualnego numeru seryjnego. Anodyzowane metale pozwalają na uzyskanie odcienia: czerwonego, niebieskiego, pomarańczowego, brązowego, złotego i czarnego.

 

Aviatore Veloce Turbojet

100 sztuk

Kształt silnika odrzutowego, wykonany ze stopów lotniczych, który umożliwia parzenie kawy lub herbaty i mielenie. Pozwala na spersonalizowanie własnym emblematem wytrawionym na turbinie.

 

Aurum 18CT V12

10 sztuk

To hołd dla złotej ery Formuły 1, pokryty 18-karatowym złotem w serii limitowanej 10 sztuk.

 

Royale V12

1 sztuka

To prawdopodobnie najdroższy ekspres do kawy na świecie, który powstał z kilku superstopów metali, 18-karatowego białego złota, jest też zdobiony ametystami i diamentami. A wciąż służy do parzenia kawy.

 

Flat Six

993 sztuki

To kształt silnika używanego w Porsche 993 GT2 Cup od połowy lat 90. Stop anodowany jest według specyfikacji klienta w opcjach kolorystycznych: czarny, jasny srebrny, złoty, szary i satynowy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze