Yekaterina 2013 – druga edycja Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Kobiet

Rozpoczęły się przygotowania do drugiej edycji Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Kobiet – Yekaterina. Organizatorem rajdu jest Romuald Koperski, znany między innymi z licznych wojaży po Syberii, wspierany przez doświadczony team organizacyjny z Niemiec.

Yekaterina 2013 odbędzie się w maju. Podobnie jak w roku ubiegłym rozpocznie się uroczystym startem w Gdańsku dnia 15.05. Zakończenie rajdu planowane jest na 24.05 w Sankt Petersburgu. Głównymi punktami pośrednimi będą Wilno, Ryga oraz Tallin. Dzięki tak poprowadzonej trasie, mimo pozornie krótszego dystansu, uczestniczki mają zapewniony przejazd przez niezwykle ciekawe i dziewicze tereny.

fot. materiały organizatora

Rajd Yekaterina 2013, podobnie jak jego pierwsza edycja, kierowany jest do kobiet lubiących wyzwania i chcących sprawdzić się w rajdowych warunkach. Ma charakter rajdu turystycznego z elementami rywalizacji sportowej. Z pewnością jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla kobiet – zarówno zaprawionych w wyprawowych bojach, jak i zupełnych nowicjuszek.

Nad bezpieczeństwem startujących załóg czuwać będzie doświadczony zespół mechaników rajdowych, biorących wielokrotnie udział w organizacji takich rajdów jak Rally Breslau, MT Rally czy Transgothica.

Więcej informacji:

http://yekaterina.pl/ http://www.facebook.com/RajdKobietYekaterina

 

Najnowsze

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej w Rajdzie Barbórka

Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia, jedyna na świecie i pierwsza w Polsce stuprocentowo damska załoga w rajdach cross country – Klaudia Podkalicka i Joanna Madej (otoMoto Team) wystartuje w 50. Rajdzie Barbórka.

Dziewczyny pojadą Porsche Cayenne.

„Nie wyobrażałyśmy sobie, żeby nas na tym rajdzie mogło zabraknąć. To bardzo prestiżowa i rewelacyjna impreza. Wprawdzie odcinki, na których startujemy na co dzień, to zupełnie inna bajka, ale nie chciałyśmy zmieniać samochodu i zaprezentujemy się terenówką. Zdecydowanie będzie to przygoda i wielkie emocje! Ogromnie zależało nam, aby wystartować w Barbórce, bo jest to świetny moment, aby podziękować naszym partnerom, kibicom i mediom za wsparcie, którego stale doświadczamy” – mówi Klaudia.

fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

„Przepiękne terenowe auto na ulicach Warszawy! Już się nie mogę doczekać! Bardzo się cieszę, że startujemy. Oczywiście nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowały różnych niespodzianek. Od oklejenia samochodu począwszy aż do … nie zdradzę, ale będzie się działo!” – dodaje Joanna.

fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

Załoga Klaudia Podkalicka/Joanna Madej startująca w barwach otoMoto.pl zaprasza do kibicowania na odcinkach oraz do spotkania w strefie serwisowej.

Najnowsze

Motocyklistko, dopieść swój kask!

Shoei rusza z akcją „Odpicuj swój kask zimą!”. Wystarczy udowodnić, że to właśnie nasz kask potrzebuje szczególnego dopieszczenia.

Jesteś właścicielką XR-1000, Raid II, Multitec, X-Spirit, J-Wing lub RJ Platinum-R? Wyślij zdjęcia swojego Shoei wraz z krótkim opisem (najlepiej w postaci filmiku) dlaczego to właśnie twojemu kaskowi należy się odpicowanie. Wybrane osoby zostaną zaproszone na akcję bardzo dokładnego pucowania i wymiany zużytych elementów – łącznie z wnętrzem!

Każdy kask zasługuje na odrobinę czułości!
fot. Shoei

Wyślij zdjęcie wraz z opisem/filmem na adres: kontakt@shoei-europe.pl i zarejestruj się na stronie www.shoei-europe.pl

W opisie/filmach należy umieścić informację o tym, gdzie kask był kupiony.

Termin nadsyłania materiałów: 20 grudnia 2012

Akcja dostępna dla wszystkich klientów, którzy kupili kask w autoryzowanej sieci dealerskiej Shoei w Polsce.

Ponadto na stronie Shoei ruszyła ankieta, w której można zagłosować na ulubioną grafikę SHOEI 2013 XR-1100 i VFX-W i wygrać upominki. Szczegóły pod adresem http://www.shoei-europe.pl/kaski/grafiki-2013-ankieta.html

Najnowsze

Jak zmniejszyć ryzyko wypadku

Wysokie obcasy, papierowe kubki i nieprawidłowo przewożone zwierzęta – oto najczęstsze przyczyny wypadków w Wielkiej Brytanii.  

Z badania przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową More Than na grupie 2000 kierowców wynika, że z wymienionych wyżej powodów doszło do ponad 13 milionów wypadków. Co prawda w większości z nich odpowiedzialność ponosili mężczyźni, niemniej aż 44% badanych kobiet miało kłopoty z właściwym operowaniem pedałami ze względu na wysokie obcasy. Zazwyczaj są to panie mieszczące się w grupie wiekowej 25-34.

Prowadzenie samochodu i wysokie obcasy? Kiepskie połączenie
fot. materiały prasowe

Poniewierające się po samochodzie puste kubki po kawie i pudełka po jedzeniu na wynos są równie niebezpieczne. 20% badanych przyznało, że spowodowało wypadek lub było blisko jego spowodowania, kiedy pusty pojemnik potoczył się pod pedał hamulca. Jeden na ośmiu respondentów natomiast znalazł się w groźnej sytuacji z powodu zwierzęcia, poruszającego się swobodnie po aucie.

O ile nie mamy kontroli nad zewnętrznymi czynnikami, które mogą przyczynić się do wypadku, o tyle na własnym podwórku możemy zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. I to bardzo prosto – wystarczy nosić praktyczne obuwie, utrzymywać samochód w porządku i przewozić czworonożnych przyjaciół w szelkach bądź transporterze.  

Najnowsze

Ranking najpopularniejszych silników w Polsce

Dyskusja o przewadze jednego silnika nad drugim przypomina często rozmowę o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą i odwrotnie. Abstrahując jednak od osobistych preferencji i skupiając się wyłącznie na statystykach sprzedażowych, można wysnuć pewne wnioski.  

Jak podaje instytut badań rynku motoryzacyjnego Samar.pl, przy ogólnej liczbie 226 714 sprzedanych nowych samochodów aż 64% to pojazdy wyposażone w silniki benzynowe (w stosunku do 2011 roku to wzrost o trzy punkty procentowe). Pierwsze miejsce pod względem popularności przypada koncernowi Volkswagena – mówimy o silniku MPI o pojemności 1,6 litra i mocy 102 KM, który jest montowany w Skodzie Octavii, w Audi A3 oraz w VW Caddy z instalacją gazową. W sumie zarejestrowano 6028 sztuk samochodów wyposażonych w ten typ silnika.

fot. Samar.pl

Na drugim miejscu plasuje się silnik 1.4 TSI o mocy 122 KM – zarejestrowano 5 707 samochodów z takim silnikiem. Są to Audi A1 i A3, Skody Octavia i Yeti, Volkswagen Golf, Golf Plus, Jetta, Passat i Tiguana. Niewiele niższy wynik osiągnął silnik Fiata o pojemności 1.2 l i mocy 69 KM, wybierany najczęściej przy zakupie Fiata Pandy. W pierwszej dziesiątce można też znaleźć silinik Toyoty (1.3 litra i 99 KM oraz 1.0 litra i 69 KM), Nissana (1.6 l i 117 KM), a także Renault-Dacii (1.6 litra i 105 KM).

Maleje liczba aut wyposażonych w silniki diesla – na zakup takowych decydują się głównie firmy. W tej grupie rządzą Peugeot/Citroen i Ford, które mają wysoki odsetek sprzedaży flotowej.

Jeżeli zaś chodzi o silniki zasilane olejem napędowym, ponownie palmę pierwszeństwa dzierży Volkswagen. Na pierwszym miejscu (z liczbą 5 468 sztuk) jest jednostka o pojemności 2.0 litrów i mocy 140 KM. Można ją znaleźć w ofercie Seata (Alhambra, Leon, Toledo), Audi (A3 i Q7), Skody (Octavia, Superb i Yeti) oraz Volkswagena jako takiego.  (Caddy, Passat, CC, Golf, Jetta, Sharan, Tiguan i Touran). Tuż za nią plasuje się jednostka o pojemności 1.6 litra i mocy 105 KM (4 811 klientów). Wysokie miejsca zajmują również silniki Forda, jak również montowana w samochodach klasy średniej Peugeota (jak 3008, 308 czy 5008) oraz Citroena (C4, DS3, DS4) jednostka o pojemności 1.6 litra i mocy 112 KM, należąca do koncernu PSA

 Źródło: Samar.pl

Cały artykuł przeczytać można tutaj: http://www.samar.pl/__/3/3.a/70415/3.sc/11/Najpopularniejsze-silniki-w-Polsce-to—.html?locale=pl_PL

Najnowsze