Yamaha zbudowała moto-bota

Właśnie ruszyły targi motoryzacyjne w Tokio, gdzie nie zabrakło wielu bardzo śmiałych konceptów. Jednak Yamaha przeskoczyła swoich konkurentów o kilka poziomów i zaprezentowała robota, który jest w stanie jechać samodzielnie na motocyklu.

Japoński producent opublikował film, który pokazuje możliwości nowej maszyny stworzonej przez inżynierów. Nie jest to jednak nowy motocykl, a robot, który jest w stanie samodzielnie operować sprzęgłem, przepustnicą, a także utrzymać się na maszynie. 

Na dodatek został on wyposażony w syntezator mowy, dzięki czemu jest w stanie przemówić. Jego ulubionym powiedzenie zostały zapożyczone od samego Valentino Rossiego: „Zostałem stworzony by Cię wyprzedzić” oraz „Poprawiam swoje umiejętności każdego dnia”. Niewiadomo, kiedy mistrz będzie miał okazję poznać moto-bota, ale może to nastąpić już niebawem.

Yamaha podchodzi do projektu ze spokojem. Celem jest ulepszenie maszyny do takiego poziomu, by była w stanie pojechać niezmodyfikowanym motocyklem na torze z prędkością przekraczającą 200 km/h. 

Na razie maszyna będzie wykorzystywana do badań, które mają poprawić bezpieczeństwo oraz polepszyć właściwości jezdne jednośladów Yamahy. Przy okazji producent liczy, że ich wynalazek podniesie poprzeczkę konkurencji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze