Wyższa Szkoła Jazdy dla kobiet

13 maja 2009
Niestety szkolenie motocyklistek przewidziano tylko dla właścicielek Suzuki. Zajęcia mają charakter jednodniowego szkolenia, w trakcie którego początkujące jak i doświadczone amazonki będą mogły doskonalić swoje motocyklowe umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

fot. Suzuki

Kurs pierwszego stopnia w Suzuki Shell Moto Szkole dla Kobiet dostosowywany jest do poziomu umiejętności uczestniczek. Ciekawi nas, co może wynieść z takiego szkolenia osoba od lat śmigająca na swoim jednośladzie, a także taka, która dopiero odebrała motocyklowe prawo jazdy.

- Szkolenie organizujemy na próbę - mówi Magdalena Raczyńska z Suzuki Motor Poland. - Mamy nadzieję na zainteresowanie kobiet możliwością doskonalenia umiejętności jazdy. Jeśli okaże się, że zgłosi się dużo chętnych kobiet, będziemy rozszerzać nasze szkolenia na inne rejony Polski.


Jasnym jest, że wszystkie panie dosiadające jednośladów umieją już nimi jeździć, jednak nie każda z nich czuje się na swojej maszynie w 100% pewnie. Doświadczony instruktor - Marek Kawecki - wyjaśni wydawało by się z pozoru proste kwestie związane z poruszaniem się jednośladu po drodze, nauczy efektywnej i bezpiecznej jazdy poprzez praktyczne ćwiczenia, takie jak: pokonywanie zakrętów, manewrowanie, omijanie przeszkód, awaryjne hamowanie na wprost oraz w zakręcie.

Program skoncentrowany jest na jeździe szosowej. W czasie ponad ośmiogodzinnych zajęć przewidziany jest również krótki kurs udzielania pierwszej pomocy motocykliście.
Cena kursu: 70zł*

Zobacz wrażenia Motocainy z podobnego szkolenia. Kliknij tutaj.

fot. SuzukiMiejsce szkolenia: Modlin
Termin: 14 czerwca

Plan zajęć:
10:00-11:00 - część teoretyczna
11:00-14:00 - zajęcia praktyczne cz. 1
14:00-14:45 - lunch
14:45-18:00 - zajęcia praktyczne cz. 2
18:00-18:30 - podsumowanie  
Zapisy na najbliższe szkolenie według kolejności zgłoszeń prowadzi p. Marek Kawecki, tel.: 0 663 132 142, adres do korespondencji: ul. Waszyngtona 42/12, 03-910 Warszawa, e-mail: motoszkola@aster.pl

fot. Suzuki
Wymagania dotyczące ubioru uczestników szkolenia:

1. Kurtka skórzana lub tekstylna, wyposażona w protektory ramion, łokci i pleców (ew. zamiast protektora pleców tzw. "żółw");
2. Spodnie skórzane lub spodnie tekstylne, wyposażone co najmniej w protektory kolan;
3. ękawice motocyklowe;
4. Kask z atestem;
5. Buty chroniące kostkę;

*szkolenie organizowane tylko dla posiadaczy motocykli Suzuki, motocykl uczestniczki powinien być zarejestrowany i posiadać ubezpieczenie OC

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!