Wywiady z Klaudią Podkalicką podczas Baja Poland 2012 – filmy

Publikujemy wywiady z Klaudią Podkalicką i Joanną Madej po prologu rajdu Baja Poland 2012 w Szczecinie oraz na odcinkach w Drawsku Pomorskim i Szczecinie. Załoga zajęła w pierwszym dniu 5 miejsce w klasie T2 i był to najlepszy wynik wśród polskich załóg w tej klasie.

Klaudia Podkalicka i  Joanna Madej to jedyna kobieca załoga w rajdzie terenowym Baja Poland 2012.
[autor zdjęcia]

BAJA POLAND 2012 to runda pucharu świata w rajdach terenowych FIA. Startują w niej załogi męskie i jedyny zespół kobiecy, w składzie Klaudia Podkalicka i Joanna Madej. O ich udziale w zawodach pisałyśmy więcej tu.

Po pierwszym odcinku zawodniczki zajmowały 5 miejsce w klasie T2 (w generalce 31. na 54 zespołów), a startują w gronie 17 innych zespołów (m.in. na 12. miejscu uplasował się Grzegorz Baran – wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar, któremu pilotuje wokalista Ich Troje – Michał Wiśniewski – prezentację tego zespołu oraz nasz motoryzacyjny wywiad z Michałem Wiśniewskim przeczytasz tutaj).

Po odcinku w Drawsku Pomorskim trochę się zmieniło…

Po drugim odcinku zawodniczki spadły na 8. miejsce w klasie, a na trzecim, na poligonie, nie do dojechały do mety.

Ostatnie dwa odcinki dały obu paniom w kość, ale ostatecznie zawodniczki są zadowolone ze startu – gratulujemy!


Najnowsze

Katarzyna Glinka na Verva Street Racing

Katarzyna Glinka, ambasadorka marki Renault w Polsce, weźmie udział w Verva Street Racing, jadąc samochodem Mégane Coupé Cabriolet w wersji Monaco GP.

Katarzyna Glinka pojedzie Renault Mégane Coupé Cabriolet w wersji Monaco GP podczas Verva Street Racing 2012.
fot. Renault

Już 15 września, podczas VERVA Street Racing – wyścigowej imprezy na ulicach w centrum Warszawy – odbędzie się specjalny pokaz „Gwiazdy na torze”. Za kierownicami supersportowych aut zasiądą najpopularniejsze polskie gwiazdy, a wśród nich Katarzyna Glinka w luksusowym. Mégane Coupé Cabriolet w limitowanej serii Monaco GP.
Jestem fanką motoryzacji, wyjątkowych samochodów i silnych wrażeń, dlatego nie mogłam odmówić sobie przyjemności udziału w imprezie, tym bardziej, że prowadzić będę samochód stworzony do tego typu wydarzeń – mówi Katarzyna Glinka.

Mégane Coupé Cabriolet Monaco GP, samochód, za kierownicą którego usiądzie Katarzyna Glinka, to auto z limitowanej serii – pojazd starannie dopracowany w najdrobniejszych detalach, przywołujący na myśl świat wyścigów w najdoskonalszym wydaniu. Monaco GP jest przeznaczona dla klientów szczególnie ceniących sobie sportowy charakter i elegancję.

VERVA Street Racing to wydarzenie motoryzacyjne, które już po raz trzeci odbędzie się
w Warszawie. Centrum stolicy specjalnie na ten dzień przebudowane zostanie w wyścigowe miasteczko, a ulice zmienią się w tor, na którym odbędą się wyścigi czołowych serii samochodowych.

Najnowsze

Karolina Lampel-Czapka z mamą w Rajdzie Polski Historycznym

Karolina Lampel-Czapka i mama dziewięciokrotnej mistrzyni Polski w wyścigach, Emilia Czapka utworzyły załogę Alfy Romeo Bertone 2000 GTV w 1. Rajdzie Polski Historycznym.

Po dzisiejszym starcie z Rynku Głównego w Krakowie, uczestnicy rajdu pokonają 755-kilometrową trasę, na której czeka 14 odcinków testu jazdy na regularność. Metę zaplanowano  w niedzielę od 17.15 na stadionie TS Wisła. Do pierwszego tego typu rajdu w naszym kraju zgłoszono 58 załóg z sześciu państw. Nie brakuje regularnych uczestników sławnego Rallye Monte Carlo Historique.

– Po Rajdzie Polski Kobiet to mój drugi rajd w tym roku i cieszę się, że znowu poczuję smak sportowej rywalizacji. Rajd Polski Historyczny stanowi dla mnie totalną nowość. Po pierwsze, zawsze utożsamiałam się z wyścigami i nadal tak pozostało. Po drugie, to zupełnie inny rajd – pierwszy raz pojadę samochodem historycznym, Alfą Romeo Bertone 2000 GTV. Alfa została zbudowana w 1973 roku, czyli wkrótce będzie obchodzić 40 urodziny.

Rajd jest dla mnie zupełnie nowy, zupełnie inny. Pierwszy raz nie będę musiała mocno dociskać gazu do dechy, a wręcz przeciwnie, muszę ograniczać prędkość, bo chodzi o jazdę na regularność. Trasa mierzy 755 kilometrów i jest bardzo wymagająca. Mieszkam w górach, znam tamtejsze drogi ale wątpię czy potrafiłabym znaleźć tak wymagające ukształtowanie trasy, jak w tym rajdzie. Pierwszy raz jadę w sportowej imprezie z moją mamą, która chyba nie jest z tego powodu zbyt szczęśliwa! Liczę na dużo frajdy, dużo zabawy. Nie wiem, jak się nastawić przed startem, ale na pewno podczas rajdu pojawi się nutka rywalizacji. Przede wszystkim trzeba dobrze przejechać trasę i nie uszkodzić samochodu. Głównym celem jest meta.

Chciałabym podziękować moim sponsorom – firmom Castrol, Siltruck i Retos. Przy okazji życzę również Robertowi Kubicy udanego powrotu do motorsportu!

Karolina Lampel – Czapka weźmie udział w 1. Rajdzie Polski Historycznym wraz ze swoją pilotką, prywatnie mamą, Emilią Czapką. Obie zawodniczki pojadą Alfą Romeo Bertone 2000 GTV.
fot. Karolina Autosport

Najnowsze

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej w Baja Poland 2012

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, pierwsza w Polsce i jedyna w Europie kobieca załoga w rajdach cross country, potwierdziły swój udział w rajdzie Baja Poland, rundzie Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA, która odbędzie się w dniach 6-9 września na terenie miasta Szczecin oraz gminy Dobra i Drawska Pomorskiego. Będzie to pierwszy oficjalny start teamu.

„Baja Poland to nasz pierwszy wspólny rajd. Z Joasią współpracuje się nam rewelacyjnie, jestem pewna, że wspólnie pokonamy trudy Baja Poland. Dzięki rehabilitantom z Malinowych Hoteli jestem spokojna o nasze kręgosłupy, które przez ostatnie miesiące narażone były na duże obciążenia spowodowane licznymi treningami i zawodami. Samochód także spisuje się świetnie. Ostatnie tygodnie spędził w firmie e-Pajero, która zajmuje się jego kompleksowym przygotowaniem do naszych startów w rajdach cross country” – mówi Klaudia Podkalicka.

fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

Baja Poland to największa i jedyna o takiej randze impreza motoryzacyjna w naszym kraju. Odbędzie się w dniach 6-9 września 2012. W tym roku zawody są rundą Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA. Łączna długość odcinków wynosi ponad 500 km. W rajdzie wystartuje ponad 40 ekip, w tym takie gwiazdy jak Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Khalifa Al Mutaiwei i Boris Gadasin.

Najnowsze

Magda Wilk i Tomasz Sawicki na MINI Rush Hour

Już 15 września na torze Vallelunga pod Rzymem podczas kolejnego wyścigu z cyklu MINI Rush Hour Tomasz Sawicki zademonstruje, co naprawdę oznacza gokartowa frajda z jazdy pod znakiem MINI. W zmaganiach na torze będzie mu towarzyszyła Magda Wilk, która specjalnie dla Motocainy zrelacjonuje przebieg imprezy.

Tomasz Sawicki zmierzy się z najlepszymi włoskimi kierowcami podczas wyścigu, który kończy tegoroczną edycję cyklu MINI Rush Hour. Mimo że w przeszłości kierowca był związany
z rajdami, specyfika wyścigów torowych nie jest mu całkiem obca. W ostatnim czasie doświadczenie zdobywał jako trener „MINI Drive”. Ten cykl imprez, odbywający się na terenie całego kraju, ma za zadanie zademonstrowanie unikatowych właściwości jezdnych  oraz niepowtarzalnego charakteru kultowych samochodów MINI.

MINI Rush Hour 2012 jest cyklem sześciu sportowych wyścigów. Zwycięzca całego cyklu w nagrodę otrzyma wyjątkowe MINI John Cooper Works Coupe Special Edition.

Tomasz Sawicki
fot. archiwum zawodnika

Oddajmy głos Tomaszowi Sawickiemu:

„Szok, radość i wdzięczność. Start we Włoszech to dla mnie wczesny prezent urodzinowy. W życiu się nie spodziewałem, że może mnie spotkać coś takiego. Jestem pod dużym wrażeniem, że MINI wybrało właśnie mnie na swojego reprezentanta i bardzo cenię sobie to, że znając mnie tak naprawdę z imprez MINI Drive zauważyli, docenili i postawili na mnie jako zawodnika. (…)

Magda Wilk
fot. archiwum zawodniczki

15 września wystartuję na torze w Vallelunga. Znam go już na pamięć, więc na pierwszych treningach będę mógł się skupić na ustawieniach samochodu. (…) To, czego bardziej się obawiam, to walki zderzak w zderzak z innymi, szczególnie, że  część kierowców to stare wygi – ludzie,  którzy od lat jeżdżą w wyścigach w różnych seriach, znają te wszystkie wyścigowe sztuczki. Poza tym, jak wiadomo, we Włoszech sport motorowy to niemal sport narodowy. W świat wyścigów wprowadza mnie w trybie przyśpieszonym Magda Wilk, która z kolei po 4 latach zamieniła wyścigi na rajdy i której ostatnio pomagałem zaadaptować się do nowych warunków. Staram się jak najwięcej korzystać z jej doświadczenia, oglądamy filmy z wyścigów, analizujemy różne sytuacje na torze. Pod koniec sierpnia zabrała mnie też do Poznania na wyścigi, gdzie całymi dniami podpatrywałem różne serie, jak i przyglądałem się samej procedurze startowej, wyjazdom na treningi itd. Różnice pomiędzy rajdami a wyścigami są spore. Więcej na ten temat będę mógł pewnie opowiedzieć później. Tak czy inaczej, ten miesiąc poświęcam na stacjonarne przygotowania czyli dalsze oglądanie on-boardów, poznawanie stawki i… lecimy! Nie mogę się doczekać”.

Więcej informacji na temat startu Tomka oraz cyklu imprez „MINI Drive” można znaleźć na stronie: www.minidrive.pl i na profilu Facebok.com/MINI.Polska.

Zapraszamy do kibicowania!

Najnowsze