Wystawa fotograficzna „Ja, Motocyklista“ w Warszawie

Na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie odbędzie się wystawa fotograficzna „Ja, Motocyklista". Jest to jeden z elementów kampanii społecznej mającej na celu zmianę postrzegania motocyklistów przez społeczeństwo.

O kamapnii pisałyśmy wcześniej tutaj.

Zdjęcia będą zestawiać motocyklistkę w pełnym rynsztunku motocyklowym oraz w ubraniu cywilnym, codziennym.
fot. Motocaina

Obecnie w Polsce pokutuje negatywne wyobrażenie o właścicielach jednośladów.To nieprzychylne nastawienie społeczeństwa powoduje m.in., że motocykliści są wciąż pomijaną grupą przy nowelizacjach ustaw w prawie drogowym. Jednak kierowcy jednośladów stanowią coraz liczniejszą grupę – w 2011 przybyło aż o 7% więcej  zarejestrowanych motocykli w porównaniu do 2010 roku, a z roku na rok ta liczba będzie większa. Rosnąca liczba korków ulicznych w dużych miastach powoduje przesiadanie się kierowców samochodów na motocykle czy skutery.

Wystawa ma za zadanie zaprezentować prawdziwe twarze motocyklistów. To prawnicy, lekarze, instruktorzy sportowi, nauczyciele czy wykładowcy.

– Wystawą chcemy pomóc zmienić nastawienie do motocyklistów. Gdy podniosą szybę kasku ukażą się nam twarze księdza, pilota, czy strażaka. Motocyklami poruszają się także prezesi czy menedżerowie dużych korporacji. W naszej sesji wzięli udział m.in. Konrad Rochalski, prezes zarządu Grupy OEX,  Michał Nowotny, dyrektor finansowy z Portów Lotniczych, Jakub Kulesza, chirurg. To, co nas bardzo cieszy, zgłosiło się także wiele kobiet, np.: Katarzyna Kociszewska, pielęgniarka.  Przez zestawienie zdjęć osób w stroju motocyklowym i codziennym chcemy w prosty, ale wymowny sposób pokazać, że motocykliści to bardzo szeroka grupa, która chce polepszyć kulturę jazdy na polskich drogach – powiedział Krzysztof Rzepecki, prezes FJS.

Wystawa złożona będzie z kilkudziesięciu fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie.

Za organizację odpowiada Fundacja Jednym Śladem. Zdjęcia wykona Dariusz Obrycki z agencji Torres-Art.

Motocykliści, którzy chcieliby wziąć udział w sesji mogą skontaktować się z Fundacją Jednym Śladem przez Facebooka lub mailowo pod adresem jednymsladem@jednymsladem.com.pl lub tel. 601213697. W zgłoszeniu należy umieścić krótki opis swojej osoby oraz namiary kontaktowe. Z uwagi na fakt, że Fundacja jest organizacją charytatywną, osoby, które biorą udział w sesji nie otrzymują honorarium. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 stycznia 2012 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze