Wystawa fotograficzna „Ja, Motocyklista“ w Warszawie

Na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie odbędzie się wystawa fotograficzna „Ja, Motocyklista". Jest to jeden z elementów kampanii społecznej mającej na celu zmianę postrzegania motocyklistów przez społeczeństwo.

O kamapnii pisałyśmy wcześniej tutaj.

Zdjęcia będą zestawiać motocyklistkę w pełnym rynsztunku motocyklowym oraz w ubraniu cywilnym, codziennym.
fot. Motocaina
Obecnie w Polsce pokutuje negatywne wyobrażenie o właścicielach jednośladów.To nieprzychylne nastawienie społeczeństwa powoduje m.in., że motocykliści są wciąż pomijaną grupą przy nowelizacjach ustaw w prawie drogowym. Jednak kierowcy jednośladów stanowią coraz liczniejszą grupę - w 2011 przybyło aż o 7% więcej  zarejestrowanych motocykli w porównaniu do 2010 roku, a z roku na rok ta liczba będzie większa. Rosnąca liczba korków ulicznych w dużych miastach powoduje przesiadanie się kierowców samochodów na motocykle czy skutery.

Wystawa ma za zadanie zaprezentować prawdziwe twarze motocyklistów. To prawnicy, lekarze, instruktorzy sportowi, nauczyciele czy wykładowcy.

- Wystawą chcemy pomóc zmienić nastawienie do motocyklistów. Gdy podniosą szybę kasku ukażą się nam twarze księdza, pilota, czy strażaka. Motocyklami poruszają się także prezesi czy menedżerowie dużych korporacji. W naszej sesji wzięli udział m.in. Konrad Rochalski, prezes zarządu Grupy OEX,  Michał Nowotny, dyrektor finansowy z Portów Lotniczych, Jakub Kulesza, chirurg. To, co nas bardzo cieszy, zgłosiło się także wiele kobiet, np.: Katarzyna Kociszewska, pielęgniarka.  Przez zestawienie zdjęć osób w stroju motocyklowym i codziennym chcemy w prosty, ale wymowny sposób pokazać, że motocykliści to bardzo szeroka grupa, która chce polepszyć kulturę jazdy na polskich drogach - powiedział Krzysztof Rzepecki, prezes FJS.

Wystawa złożona będzie z kilkudziesięciu fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie.

Za organizację odpowiada Fundacja Jednym Śladem. Zdjęcia wykona Dariusz Obrycki z agencji Torres-Art.

Motocykliści, którzy chcieliby wziąć udział w sesji mogą skontaktować się z Fundacją Jednym Śladem przez Facebooka lub mailowo pod adresem jednymsladem@jednymsladem.com.pl lub tel. 601213697. W zgłoszeniu należy umieścić krótki opis swojej osoby oraz namiary kontaktowe. Z uwagi na fakt, że Fundacja jest organizacją charytatywną, osoby, które biorą udział w sesji nie otrzymują honorarium. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 stycznia 2012 roku.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.