Kampania "Ja Motocyklista" - motocyklistko weź udział!

Fundacja "Jednym Śladem" i Torres-Art zaprasza do udziału w społecznej kampanii  "JA Motocyklista", której głównym celem jest zmiana społecznego postrzegania motocyklistów, pokazanie, że motocykliści to przedstawiciele wszystkich zawodów, bez względu na wiek i płeć.

 

fot. Motocaina

Projekt ma uświadomić wszystkim użytkownikom dróg, że motocykliści to osoby, które spotyka się w życiu codziennym, czasem nie zdając sobie sprawy, że to wielbiciele jednośladów - wśród nich można znaleźć przedstawicieli rożnych zawodów i grup społecznych.

Chodzi też o to, aby zwrócić uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą obecny sposób postrzegania motocyklistów. Akcja ma zmienić odbiór motocyklisty jako osoby jeżdżącej niebezpiecznie i pokazać, że pod kaskiem może się kryć lekarz, prawnik, czy ksiądz - właściwie każda osoba. Często są to przedstawiciele zawodów, do których większość społeczeństwa ma szacunek i poważanie.

Poprzez zestawienie zdjęć motocyklistek i motocyklistów w pełnym stroju motocyklowym i normalnym, codziennym ubraniu, organizator akcji chce w prosty, a zarazem wymowny sposób pokazać, że motocyklistą może być każdy z nas, począwszy od piekarza, u którego kupujemy poranne bułki, przez lekarza leczącego nasze dolegliwości, po hydraulika naprawiającego nam cieknący kran. Motocykliści są wszędzie, tylko chodzi o to, aby ich dostrzec.

Jednym z celów wykonania zdjęć jest organizacja wystawy fotografii, a jeśli fundusze pozwolą, to także kampania w innych środkach przekazu.

Każdą motocyklistkę zainteresowaną udziałem w kampanii organizatorzy proszą o kontakt mailowy: jednymsladem@jednymsladem.com.pl lub telefoniczny: 601 213 697

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.