Karolina Chojnacka

Wystartowały Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski w Enduro! Niespodziewaną zwyciężczynią została debiutująca w zawodach Małgorzata Zalewska!

25 lipca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyły się długo wyczekiwane I i II runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w Enduro. Zawodniczki i zawodnicy na to by wziąć udział w rywalizacji czekali od marca.

W pierwszym dniu rywalizacji pogoda była słoneczna z umiarkowaną temperaturą, nie było czuć skwaru, panowały optymalne warunki do jazdy. Przyczepność między odcinkami specjalnymi była bardzo dobra, a na odcinkach mocno zmienna. Co rundę powstawały nowe koleiny, które stawały się coraz głębsze, a każdy przejazd zawodnika wygrzebywał kolejne „niespodzianki” spod ziemi. Kamienie, konary i głazy na bieżąco podnosiły stopień trudności trasy.

Drugiego dnia zawodów temperatura przekraczała już 25°C, a dodatkowo wśród rywalizujących pojawiło się spore zmęczenie, które w połączeniu z wysoką temperaturą osłabiało zawodników.

Łącznie we wszystkich klasach udział wzięło ponad 150 zawodników, a wśród nich znalazły się cztery kobiety!

W sobotę, pierwszego dnia rywalizacji, zawodnicy pokonali pięć okrążeń, w niedzielę cztery, a na każdym z nich mierzono dwie próby, które po zsumowaniu dały rezultat końcowy.

1. okrążenie to runda zapoznawcza, poznanie specyfikacji toru, odcinków specjalnych i ogólnych warunków. Na 2. okrążeniu po dwóch próbach czasowych, prowadzenie objęła doświadczona zawodniczka – Natalia Micigolska. Na drugiej pozycji była debiutująca w zawodach Małgorzata Zalewska, na trzeciej Dominika Orlik, czwarte miejsce należało do Julii Morgały.

Przeczytaj też: Natalia Micigolska #401 odnalazła pasję swojego życia

Przez cały wyścig prowadziła Natalia Micigolska, tracąc przewagę na każdym 1 odcinku pomiaru czasu i odbudowując ją z nawiązką po każdej 2 próbie. Różnica wypracowywana na 2 odcinku pozwalała utrzymywać prowadzenie i kilkunastosekundową przewagę nad Małgorzatą Zalewską.

Taki wynik utrzymywał się aż do ostatniej 5 rundy. Wtedy po odbudowaniu strat i zbliżeniu się do liderującej zawodniczki, Małgorzata Zalewska podczas 2 próby na ostatnim 5 okrążeniu zrobiła doskonały, czysty przejazd i uzyskała czas poniżej 3 min, który dał jej prowadzenie i zwycięstwo pierwszego dnia zawodów.

Wyniki:

1. Małgorzata Zalewska, AMK DRWĘCA OSTRÓDA, debiut

2. Natalia Micigolska, CKM CIESZYN

3. Dominika Orlik, AK GORZOWSKI

4. Julia Morgała, ATV ROW RYBNIK

Pełna tabela wyników TUTAJ

Wystartowały Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski w Enduro! Niespodziewaną zwyciężczynią debiutująca w zawodach Małgorzata Zalewska!

W niedzielę od 1 rundy i 1 próby czasowej Małgorzata Zalewska wypracowała sobie przewagę, którą konsekwentnie powiększała do końca zawodów, zdobywając tym samym 20 punktów do klasyfikacji generalnej i uzyskując wynik końcowy taki sam jak dzień wcześniej.

Z komentarzy zawodniczek po zawodach wynika że trasa była krótka, kręta, brakowało podjazdów oraz dojazdówki były po łące, która była mało atrakcyjna. Zabrakło tej ciekawszej strony enduro – eksploracji.

Wystartowały Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski w Enduro! Niespodziewaną zwyciężczynią debiutująca w zawodach Małgorzata Zalewska!

Kciuki za zawodniczki po raz kolejny będziemy trzymać podczas następnej rundy zawodów, która odbędzie się 5 i 6 września w Kielcach i zorganizowana będzie przez Kieleckie Towarzystwo Motorowe „NOVI – KORONA”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze