Wystartowały Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski w Enduro! Niespodziewaną zwyciężczynią została debiutująca w zawodach Małgorzata Zalewska!

19 sierpnia 2020
13
25 lipca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyły się długo wyczekiwane I i II runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w Enduro. Zawodniczki i zawodnicy na to by wziąć udział w rywalizacji czekali od marca.
Loading module...

W pierwszym dniu rywalizacji pogoda była słoneczna z umiarkowaną temperaturą, nie było czuć skwaru, panowały optymalne warunki do jazdy. Przyczepność między odcinkami specjalnymi była bardzo dobra, a na odcinkach mocno zmienna. Co rundę powstawały nowe koleiny, które stawały się coraz głębsze, a każdy przejazd zawodnika wygrzebywał kolejne „niespodzianki” spod ziemi. Kamienie, konary i głazy na bieżąco podnosiły stopień trudności trasy.

Drugiego dnia zawodów temperatura przekraczała już 25°C, a dodatkowo wśród rywalizujących pojawiło się spore zmęczenie, które w połączeniu z wysoką temperaturą osłabiało zawodników.

Łącznie we wszystkich klasach udział wzięło ponad 150 zawodników, a wśród nich znalazły się cztery kobiety!

W sobotę, pierwszego dnia rywalizacji, zawodnicy pokonali pięć okrążeń, w niedzielę cztery, a na każdym z nich mierzono dwie próby, które po zsumowaniu dały rezultat końcowy.

1. okrążenie to runda zapoznawcza, poznanie specyfikacji toru, odcinków specjalnych i ogólnych warunków. Na 2. okrążeniu po dwóch próbach czasowych, prowadzenie objęła doświadczona zawodniczka – Natalia Micigolska. Na drugiej pozycji była debiutująca w zawodach Małgorzata Zalewska, na trzeciej Dominika Orlik, czwarte miejsce należało do Julii Morgały.

Przeczytaj też: Natalia Micigolska #401 odnalazła pasję swojego życia

Przez cały wyścig prowadziła Natalia Micigolska, tracąc przewagę na każdym 1 odcinku pomiaru czasu i odbudowując ją z nawiązką po każdej 2 próbie. Różnica wypracowywana na 2 odcinku pozwalała utrzymywać prowadzenie i kilkunastosekundową przewagę nad Małgorzatą Zalewską.

Taki wynik utrzymywał się aż do ostatniej 5 rundy. Wtedy po odbudowaniu strat i zbliżeniu się do liderującej zawodniczki, Małgorzata Zalewska podczas 2 próby na ostatnim 5 okrążeniu zrobiła doskonały, czysty przejazd i uzyskała czas poniżej 3 min, który dał jej prowadzenie i zwycięstwo pierwszego dnia zawodów.

Wyniki:

1. Małgorzata Zalewska, AMK DRWĘCA OSTRÓDA, debiut

2. Natalia Micigolska, CKM CIESZYN

3. Dominika Orlik, AK GORZOWSKI

4. Julia Morgała, ATV ROW RYBNIK

Pełna tabela wyników TUTAJ

W niedzielę od 1 rundy i 1 próby czasowej Małgorzata Zalewska wypracowała sobie przewagę, którą konsekwentnie powiększała do końca zawodów, zdobywając tym samym 20 punktów do klasyfikacji generalnej i uzyskując wynik końcowy taki sam jak dzień wcześniej.

Z komentarzy zawodniczek po zawodach wynika że trasa była krótka, kręta, brakowało podjazdów oraz dojazdówki były po łące, która była mało atrakcyjna. Zabrakło tej ciekawszej strony enduro - eksploracji.

Kciuki za zawodniczki po raz kolejny będziemy trzymać podczas następnej rundy zawodów, która odbędzie się 5 i 6 września w Kielcach i zorganizowana będzie przez Kieleckie Towarzystwo Motorowe „NOVI – KORONA”.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!