Wyścigi oldtimerów – Valletta GP Classic Car Event 2011

Jest tylko kilka takich miejsc na ziemi, które doskonale nadają się na zorganizowania wyścigów oldtimerów. Jednym z nich jest niewątpliwie niesamowita i najdalej wysunięta na południe europejska stolica Valletta, gdzie w dniach 16 - 22 maja odbędzie się 3. Valletta Grand Prix.

La Valletta – jedno z najbardziej niezwykłych miast Europy.

fot. Welik

Valletta –  stolica Malty położona na półwyspie Sceberras pomiędzy dwiema zatokami Grand Harbour i Marsamxett Harbour, jest miejscem niesamowitym i jednym w swoim rodzaju. To istne muzeum pod gołym niebem zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1980 roku.

Pięciodniowe Valletta Grand Prix Classic Car Event 2011 rozpocznie się wieczorem w poniedziałek 16 maja. Od wtorku 17-go do piątku 20 maja będzie trwał konkurs elegancji. W sobotę oraz niedzielę odbędzie się wyścig. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.vallettagrandprix.com.

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej imprezy, w której wzięło udział ponad 70 uczestników krajowych i zagranicznych, w tym roku organizatorzy spodziewają się łącznie 100 samochodów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z 2010 roku, który stanowi przedsmak tego, co czeka turystów i miłośników motoryzacji  już w tym tygodniu.

W muzeum nie zapomniano też o kobiecym akcencie – przygotowano specjalną ekspozycję jak równocześnie ze zmianą tredów w projektowaniu samochodów zmieniała się kobieca moda.
fot. Welik

Tym miłośnikom klasyków, którym nie uda się dotrzeć na miejsce w czasie trwania tego rocznego Valletta Grand Prix Classic Car Event polecamy wyprawę do miejscowości Qawra, oddalonej od stolicy o 15 kilometrów, gdzie jeden z pasjonatów motoryzacji udostępnił swój prywatny zbiór samochodów i motocykli. W zbiorach  „Car Museum” znajdują się klasyki Alfa Romeo, Austin, Jaguar, Fiat, Ford, MG, Mini, Sunbeam, Triupmh, BMW i Ferrari. Są też motocykle i skutery, a wśród nich BSA, Lambretta i Vespa.

W trakcie podziwiania eksponatów można udać się do sali kinowej, gdzie jest okazja zobaczyć unikatowe materiały z wyścigów jakie odbywały się w latach 70. oraz z licznych konkursów elegancji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze