Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przy 140 km/h? Dla tego kierowcy to nie problem

Trzeba przyznawać większe prawa pieszym, ponieważ kierowcy niedostatecznie zwracają na nich uwagę - czytamy przy okazji kolejnych nowelizacji przepisów. A potem oglądamy takie nagrania i dochodzimy do wniosku, że prawdziwym problemem są kierowcy, którzy wszelkie przepisy mają głęboko w… nosie.

Popatrzycie tylko na to nagranie. Nie nagrał tego przypadkowy kierujący. Nagrał to sam pirat drogowy i jeszcze się pochwalił w internecie swoimi wyczynami. Czekał na możliwość wyprzedzenia pojazdów jadących przed nim i ruszył natychmiast, gry droga była wolna.

Pirat w BMW wyprzedzał na czołówkę. Zabił kierowcę, jadącego z naprzeciwka

Nie przejął się podwójną ciągłą linią, ani błyskającymi znakami. Wyprzedzał bez zawahania, a gdy przejeżdżał przez przejście dla pieszych po złej stronie wysepki, miał na liczniku już 140 km/h. Tak właśnie giną ludzie. Tym razem do tragedii nie doszło, ale autor nagrania wcale nie myślał zwalniać. Wcale nie przekroczył prędkości, żeby „sprawnie wyprzedzić”. Gaz trzymał dalej wciśnięty w podłogę i pod koniec nagrania jechał już 160 km/h.

Komentarze:

Marek - 15 października 2021

Przestańcie się wlec! Czemu on wyprzedzał? Ano dlatego że pierwsza osobówka tamowała ruch, nawet ciężarówki już się denerwowały.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze