Wyprzedzał na zaśnieżonej drodze, otarł się o śmierć

Wyprzedzał na zaśnieżonej drodze, otarł się o śmierć

24 stycznia 2021
1
1
Szybka jazda w warunkach zimowych to zwykle proszenie się o kłopoty. Szczególnie niebezpieczne jest wyprzedzanie, co doskonale obrazuje poniższe nagranie.

Samochód z kamerą postanowił wyprzedzić kierowca żółtego Seata Leona. Warunki na taki manewr były mało bezpieczne, ze względu na pasy nierozjeżdżonego śniegu na drodze. Przecinanie ich podczas zmiany pasa ruchu bywa bardzo ryzykowne, ponieważ możemy nagle stracić kontrolę nad pojazdem.

Kierowca Porsche wyprzedza prosto na czołówkę

Dokładnie tak, jak kierowca żółtego Seata. Manewr wyprzedzania poszedł mu dobrze, ale kiedy z naprzeciwka nadjechał tir, okazało się, że nie może wrócić na swój pas. Zjechał kołami na śnieg i prawdopodobnie zaczął tracić kontrolę nad autem. Próbował zwolnić, a następnie wrócił na asfaltowe „koleiny” i skręcił koła w prawo. Tymczasem Leon nadal poruszał się prosto, a od czołowego zderzenia dzieliły go zaledwie metry.

Kierowca tira jechał na czołówkę i się tym nie przejmował

W ostatniej chwili, niczym w scenie z amerykańskiego filmu, auto odbiło w prawo, niemal muskając tira. Kierowcy Seata udało się wrócić na swój pas. Z wrażenia aż zjechał na bok i wysiadł z auta. Szczęście miał też kierujący tirem - próbował zahamować, widząc jadącą na niego osobówkę, przez co jego naczepa wpadła w poślizg. Na szczęście udało mu się ją z niego wyprowadzić.

Komentarze

Sławek
24 stycznia 2021 11:38
Trzeba przewidywać sytuacja na drodze