Wyprzedzający tir uderzył w samochód nauki jazdy

Kierujący zestawem stworzył poważne zagrożenie na drodze. Nie zauważył tego ani instruktor, ani policja.

Powoli jadący samochód nauki jazdy prowokuje wszystkich kierowców do wyprzedzania. Nawet kierowców tirów, chociaż w ich przypadku wyprzedzanie na drodze jednopasmowe może być niebezpieczne. Tak było w tym przypadku, kiedy kierujący ciągnikiem siodłowym uderzył naczepą w samochód nauki jazdy.

Przybyła na miejsce policja ukarała kierowcę zestawu mandatem w wysokości 250 zł. Widocznie zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję. Na nagraniu widać jednak, że kierujący tirem wyprzedzał na czołówkę i uderzył w samochód nauki jazdy, żeby uniknąć czołowego zderzenia. My tu widzimy więc stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Tak na marginesie zastanawia nas też brak reakcji ze strony instruktora. Obowiązkiem kierowcy jest unikanie zagrożenia, a obowiązkiem instruktora interwencja, jeśli kursant nie reaguje właściwie na sytuację na drodze. To nie była właściwa lekcja dla prowadzącej auto kursantki.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

z osobuwek nic lepiej

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

z osobuwek nic lepiej

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Pozbawic prawa jazdy dozywotnio, bez mozliwosci odwolania. Bezmyslny idiota, jakich niestety coraz wiecej na drogach, w koncu kogos zabije.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze