Wypadek po bezmyślnym hamowaniu na autostradzie

Wypadek po bezmyślnym hamowaniu na autostradzie
Złośliwe hamowanie i strasznie innych kierowców to jedna z największych głupot, jakie można zrobić. Szczególnie na autostradzie.

Kilka dni temu na autostradzie A1 doszło do nietypowego wypadu. Coś nagle zmusiło pojazdy na obu pasach do nagłego zahamowania i wyraźnego zwolnienia. Nie miały z tym problemu ani auta osobowe, ani tiry na lewym pasie.

Nie zareagował odpowiednio szybko tylko kierowca dostawczaka, który wbił się w naczepę tira. Zmniejszenie prędkości wszystkich pojazdów mogło faktycznie zaskoczyć, ale ten kierujący albo nie śledził uważnie sytuacji na drodze, albo nie zachował bezpiecznego odstępu.

Według autora nagrania całą sytuację sprowokował kierowca białego Volvo XC60, który miał nagle zahamować przed tirem, ponieważ ten długo wyprzedzał inny pojazd ciężarowy. Takie zachowanie nie jest, niestety, niczym zaskakującym na polskich drogach, ale na wideo widzimy, że samochód ten porusza się ze stałą prędkością i ma włączone światła awaryjne. Poza tym hamowały pojazdy na obydwu pasach, a Volvo poruszało się prawym. Może więc to nie on był prowodyrem całego zdarzenia?

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 10 ]
Damian 8 miesięcy temu
Masakra.
0
0
Odpowiedz
Blowek > Damian 8 miesięcy temu
Chyba tragedia
0
0
Odpowiedz
Blowek > Damian 8 miesięcy temu
Chyba tragedia
0
0
Odpowiedz
Blowek > Damian 8 miesięcy temu
Chyba tragedia
0
0
Odpowiedz
Dżesika 8 miesięcy temu
Istna tragedia.
0
0
Odpowiedz
Tom 8 miesięcy temu
Nagrywajacy powinien dostac mandat
0
4
Odpowiedz
leo 8 miesięcy temu
Tragedia Ale swoja droga jazda lewym pasem to u nas standard.Wyprzedzanie przez TIRY na zakazie dla ciężarówek to tez standard.
0
0
Odpowiedz
Gwidon 8 miesięcy temu
Ciekawe skąd autor filmu wiedział co zrobił kierowca Volvo. Wyglądało na to że Volvo najprawdopodobniej doznalo usterki i zjechało na prawy pas na światłach awaryjnych a kierowca dostawczaka nawet nie hamowal. Dopiero w ostatniej chwili zauważył że pojazd go poprzedzający hamuje. Gdyby nie był zajęty czymś innym niż patrzenie na drogę to poniósł konsekwencje swojej nieuwagi
0
0
Odpowiedz
Gwidon 8 miesięcy temu
Poza tym kierowca autor filmu nawet się nie zatrzymał by udzielić pomocy przy wypadku a to przestępstwo. To dopiero szczyt chamstwa i glupoty
0
0
Odpowiedz
Polak 8 miesięcy temu
Niestety prawda jest taka,że kierowcy tak zwanych tirów bardzo często wyprzedzają a ten manewr trwa bardzo długo.Zamiast jechać w rzędzie to ulegają emocjom i wyprzedzają się wzajemnie,a przecież to nic nie wniesie ponieważ poruszają się dość wolno i nie można im jechać szybciej. Nie rozumiem kierowców tirów którzy nie stosują się ani do przepisów ani do kultury ani do logiki tylko nagminnie wyprzedzają i stają się zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu na autostradzie .Zdarza się,że wyprzedzają nawet za jednym razem dwa ,trzy samochody ciężarowe co w efekcie powoduje duży korek na lewym pasie. Dziwię się,że nie reaguje na to policja.Brak konsekwencji powoduje narastanie tej patologii.
0
1
Odpowiedz
Tirowiec 8 miesięcy temu
Ludzie macie pewnosc ze byl zakaz wyprzedzania?tzw tiry maja prawo wypr,edzac jesli go nie ma a ze trwa to troche dluzej- zwolnij poczekaj i but ale nie tir wam blokuje szerokosci
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.