Wynajem długoterminowy samochodów nie tylko dla firm – zaskoczą cię kalkulacje na te nowe modele!

Wielu polskich kierowców uważa, że wynajem samochodu jest dziwny, bo przecież samochód trzeba mieć - na własność. Nie wiedzą dokładnie, czym jest wynajem długoterminowy, ile to kosztuje i że można wynająć nie tylko auto nowe, ale i używane. Objaśniamy, o co w tym wszystkim chodzi!

Rozważając kupno samochodu na własność, nierzadko przeceniamy swoją wiedzę i umiejętności licząc, że – być może – uda nam się kupić od sąsiada (oby!) „auto igłę” bez znajomości lakiernictwa i odpowiednich mierników, albo że znamy panią od ubezpieczeń, która nas nie naciągnie, a właściwie to w rodzinie mamy mechanika, więc nic nas nie zaskoczy. Niestety, w życiu rzadko mamy tyle szczęścia. Coraz częściej wolimy więc mieć pełen komfort i przewidywalność wszystkich kosztów związanych z samochodem. A jak to osiągnąć? Dowiedz się, czy wynajem długoterminowy jest dla Ciebie.

Co to jest wynajem długoterminowy?

Większość z nas kojarzy wynajem samochodu raczej w ujęciu krótkoterminowym, np.  na wakacjach. W wynajmie długoterminowym, użytkujemy wybrany samochód najczęściej w okresie od 1 do 4 lat, opłacając comiesięczną ratę.  Ubezpieczenie, opony, przeglądy, naprawy – wszystko zaszyte jest w miesięcznej cenie wynajmu. Kierowcy pozostaje zatankować,  ewentualnie uzupełnić płyn do spryskiwaczy. A gdy po zakończeniu umowy chcemy zmienić samochód na nowy – nie zajmujemy się skomplikowanymi formalnościami czy odsprzedażą samochodu.

Wynajem długoterminowy – czy to jest drogie?

Często zapominamy o tym, że koszty zakupu auta na własność obejmą nie tylko samą jego cenę. W efekcie już po krótkiej eksploatacji zaczynamy dokładać coraz więcej z własnej kieszeni m.in. na serwisowanie i części zamienne. Potem mamy zaś spore problemy z odsprzedażą auta po opłacalnej cenie, z uwagi na szybki spadek wartości pojazdów.

Wydawać by się mogło, że gdy porównamy kupno samochodu i jego miesięczną eksploatację z miesięcznym kosztem wynajmu, taniej będzie nabyć auto na własność. Okazuje się, że wcale niekoniecznie. Dlatego właśnie w Internecie widać ostatnio wyraźny wzrost zainteresowania wynajmem najbardziej popularnych marek. Polscy kierowcy wpisują najczęściej hasło: wynajem długoterminowy Mercedes, BMW, Skoda, Toyota, Audi, Ford, Volvo, Kia, Hyundai, ale także Fiat. To m.in. modele tych marek są jednymi z najpopularniejszych na platformie Automarket.pl. Poniżej prezentujemy przykładową kalkulację na wynajem długoterminowy bez wpłaty własnej na Fiata Tipo, dostępnego w ofercie Automarketu. Te wyliczenia zdają się przeczyć tezie o wyższości zakupu samochodu na własność nad wynajmem długoterminowym.

Przykładowy Fiat Tipo świetnie sprawdzi się dla osób z niedużym budżetem, np. młodych kierowców, którzy chcą jeździć nowym, pojemnym, wygodnym i ładnym dla oka samochodem, ze sporym bagażnikiem, jednocześnie w perspektywie myślą o wymianie auta za 2-3 lata. Gdy zmieni, czy polepszy się ich sytuacja finansowa lub rodzinna mogą bez trudu, szybko przesiąść się do innego, nowego modelu, nie martwiąc się o odsprzedaż poprzedniego.

Podobną kalkulację możemy przeprowadzić dla uniwersalnego, sporego SUV-a, Jeepa Compasa – w ujęciu 3-letnim, miesięczny koszt przy zakupie na własność uplasuje się na poziomie ok. 2600 zł. Rata najmu tego modelu w Automarkecie to zaś 2500 zł.

Poza konkretnym modelem możemy też szukać na platformie wynajmu samochodu po jego gabarytach, np. auta małego, hatchbacka, sedana, kombi, vana, auta użytkowego czy SUV-a.

Wynajem długoterminowy – dla kogo?

Takie rozwiązanie docenią z pewnością ci, którzy niekoniecznie znają się na samochodach i mogą potrzebować profesjonalnego doradztwa. W wynajmie długoterminowym nie trzeba się martwić o sprawy techniczne, związane z serwisowaniem samochodu, czy nawet sezonową wymianą kół, a potem odsprzedażą auta. Brak takiego stresu i wygoda na co dzień mogą być dla wielu osób ważniejsze, niż świadomość posiadania samochodu na własność. Co istotne – wynajem długoterminowy to rozwiązanie nie tylko dla firm i przedsiębiorców, którzy mogą miesięczną opłatę wliczyć w koszty prowadzenia działalności, ale i osób fizycznych. Jeśli jesteśmy osobami prywatnymi, pracujemy na etacie, czy mamy stałe dochody, jak najbardziej kwalifikujemy się do tej usługi.

Wynajem długoterminowy – jak?

Cały proces wyboru w Automarket.pl jest wsparty przez pomoc profesjonalisty, który doradzi telefonicznie, jakie auto będzie dla nas najlepsze i zmieści się w naszym budżecie miesięcznym. Jeśli będziemy chcieli wynająć samochód używany – co jest unikatową możliwością na polskim rynku – możemy mieć pewność, że nie tylko pochodzi on z pewnego źródła, ale przeszedł także drobiazgową kontrolę wszelkich układów i elementów wpływających zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. Szczegółowe badanie przeprowadzają eksperci Automarketu.

W czasach, kiedy bez obaw kupujemy produkty online, korzystamy ze streamingu filmów, czy muzyki przez internet, warto również wiedzieć, że możemy w ten sam sposób wynająć dobrze dobrany do naszych potrzeb samochód –  „wyklikując” odpowiednie oczekiwania  na platformie Automarket.pl. Po podjęciu decyzji, formalności jest znacznie mniej, niż przy leasingu. Po krótkim i prostym procesie online możemy cieszyć się dostawą auta pod drzwi naszego domu, jeśli tylko sobie tego zażyczymy.

Wynajem długoterminowy – zalety i wady

Największą zaletą skorzystania z usługi wynajmu długoterminowego jest oszczędność czasu i brak stresu. Samochód będzie zawsze gotowy do jazdy, sprawdzony, serwisowany i ubezpieczony. Firma wynajmująca pomaga w jego obsłudze, a my nie tracimy czasu w urzędzie czy szukając najlepszego ubezpieczenia. Nie trzeba obawiać się mechaników, czy szukać miejsca w piwnicy na komplet opon. Jeśli pojawi się jakiś nieprzewidziany problem na drodze, wystarczy telefon do konsultanta. Auto jest zawsze ubezpieczone polisą wieloletnią – nie trzeba pamiętać o jej odnowieniu bądź wypowiedzeniu umowy. Nie dotyczą nas też ewentualne zmiany stawek ubezpieczeniowych. W przypadku skorzystania z pakietu Comfort na platformie Automarket.pl, w ramach stałego czynszu, który obejmuje niemal wszystkie koszty eksploatacji auta, otrzymujemy bezstresowe używanie bezpiecznego auta i pozostaje nam jedynie cieszyć się radością z jazdy. Wady? Cóż: paliwo, myjnia czy opłaty parkingowe nadal pozostają po stronie kierowcy 😉

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze