Karolina Chojnacka

Wyjątkowy zegarek dla fanów Astona Martina. Powstanie tylko 18 sztuk!

W nieustannej pogoni za szybkością czas jest niezwykle istotny. Wyścig z czasem fascynuje fanów sportów motorowych od ponad 100 lat, a dokładne mierzenie czasu od lat stanowiło wyzwanie dla zegarmistrzów.

Oto pierwszy zegarek powstały w wyniku współpracy Astona Martina z Girard-Perregaux, jedną z najstarszych marek zegarmistrzowskich, znaną z tworzenia niezrównanych przykładów Haute Horlogerie – Tourbillon with Three Flying Bridges – Aston Martin Edition.

Tourbillon with Three Flying Bridges - Aston Martin Edition
Tourbillon with Three Flying Bridges – Aston Martin Edition, fot. materiały prasowe / Aston Martin

Łącząc zegarmistrzowskie doświadczenie Girard-Perregaux z wiedzą Astona Martina na temat luksusu i osiągów, powstał zegarek będący prawdziwą celebracją wspólnych pasji obu marek.

Tourbillon with Three Flying Bridges – Aston Martin Edition to współczesna interpretacja kultowego zegarka kieszonkowego Three Bridges z XIX wieku. Każdy jego szczegół został starannie przemyślany, zaprojektowany i wykonany. Widać to wyraźnie między innymi w pasku, w którym wykorzystano czarną skórę cielęcą z innowacyjną gumową wkładką wypełnioną białym złotem.

44-milimetrowa koperta zegarka Tourbillon with Three Flying Bridges – Aston Martin Edition jest wykonana z tytanu Grade 5, mocnego, hipoalergicznego stopu wybranego przez Aston Martina ze względu na jego lekkie właściwości. Co ciekawe, ruda tego tytanu została odkryta w Wielkiej Brytanii, ojczyźnie Astona Martina, w 1791 roku przez angielskiego duchownego Williama Gregora, czyli w tym samym roku, w którym powstał Girard-Perregaux.

Tourbillon with Three Flying Bridges - Aston Martin Edition
Tourbillon with Three Flying Bridges – Aston Martin Edition, fot. materiały prasowe / Aston Martin

Powstanie tylko 18 egzemplarzy tego wyjątkowego zegarka Haute Horlogerie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze