Wygraj „100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu” - konkurs o drugi tom świetnego przewodnika!

Wygraj „100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu” - konkurs o drugi tom świetnego przewodnika!

31 sierpnia 2015
9
Zbiór najpiękniejszych tras po Alpach Wschodnich i Zachodnich zyskał sobie ogromną popularność jako alpejska encyklopedia każdego motocyklowego turysty. Od niedawna można zamawiać już drugi tom autorstwa motocyklowego podróżnika Heinza E.Studta, a już teraz możesz wygrać jeden z dziewięciu przewodników na Motocaina.pl.

Recenzję pierwszego tomu przewodnika przeczytasz tu.

W drugim tomie autor opisał sto kolejnych dróg wysokogórskich oraz możliwości połączenia ich z trasami opisanymi w tomie pierwszym. Wśród stu nowych, najpiękniejszych szlaków znalazły się zarówno nieznane i mało uczęszczane trasy, jak i atrakcje przyciągające rzesze motocyklistów, zarówno drogi łatwe do pokonania, jak i bardzo trudne lub szutrowe.

Opis każdej przełęczy zawiera m.in. informacje dotyczące:

  • stopnia trudności
  • liczby zakrętów
  • opłat drogowych i blokad sezonowych,
  • możliwości połączeń z innymi przełęczami,
  • profilu wysokości (liczba metrów w górę i w dół, średni i najwyższy stopień nachylenia).

W zbiorze zaprezentowano najpiękniejsze drogi widokowe i legendarne przełęcze o sięgającej setki lat wstecz historii. Dodatkowo w każdym rozdziale opisano atrakcje turystyczno-krajobrazowe,  a całość uzupełniają szczegółowe mapy każdej przełęczy oraz zdjęcia autora z podróży.

Oprócz charakterystyki przełęczy, zbiór  zawiera:

  • 2 mapy poglądowe Alp Wschodnich i Zachodnich (na wewnętrznej stronie okładki),
  • 2 tabele z przeglądem przełęczy,
  • informacje dotyczące zasad ruchu drogowe w każdym z opisywanych krajów alpejskich,
  • praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania się do podróży
  • opisy wielu cudownych zakątków wartych odkrycia…

Dla czytelników na stronie wydawnictwa FAR AWAY dostępne są trasy GPS dla każdej przełęczy. Książkę zakupić można przez stronę http://www.wydawnictwofaraway.pl/

Wygraj przewodnik w konkursie!

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: która z tras europejskich jest Twoją wymarzoną na podróż motocyklem i uzasadnić, dlaczego chcesz mieć taki przewodnik poniżej w komentarzu. Można wygrać jeden z aż dziewięciu przewodników, które mamy przygotowane dla naszych czytelników! Swoje komentarze można umieszczać do 5 września, do północy. 6 września ogłosimy zwycięzców.

Tytuł: 100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu

Autor: Heinz E.Studt

ISBN:

Format: 165 x 235 mm

Liczba stron: 288

Oprawa: miękka

Cena: 59,90 zł

Komentarze

Agnieszka
31 sierpnia 2015 14:44
Trochę głupie pytanie która :) każda. Byliśmy w tamtym roku w Alpach , bez przewodnika ciężko nam było się poruszać. Choć i tak przejechaliśmy trzy najdłuższe. Naszym celem był Fakeer See, największy zlot motocyklowy Harley. W tym roku też jedziemy w piękne i niesamowite Alpy. Potem Wenecja Słowenia i Fakeer See. Chciałabym mieć z mężem taki świetny przewodnik na pewno dobrze go wykorzystamy i później relację z podróży zdamy :)
Ania
31 sierpnia 2015 14:51
Ja dopiero chcę zacząć swoją przygodę z Europejskimi trasami, przewodnik na pewo pomoże wybrać mi coś odpowiedniego dla mnie :)
Katarzyna(PMI)
31 sierpnia 2015 15:20
Moją trasą marzeń jest wyjazd do Norwegii. Nie na skróty, lecz ta dłuższa wersja, uwielbiam jeździć bo to pozwala mi poczuć się wolną. Tego roku zrobiliśmy już kilkaset km, chcielibyśmy jeszcze więcej. Przewodnik by nam się przydał, ponieważ moglibyśmy objechać jeszcze więcej miejsc :)
Od redakcji > Katarzyna(PMI)
14 września 2015 08:05
Być może warto sprawdzić, czy się wygrało i wysłać do nas namiary? ;-)
http://www.motocaina.pl/artykul/kto-wygral-przewodniki-motocyklowe-13861.html
Kamila
31 sierpnia 2015 15:29
Lysebotnvegen - jedna z najtrudniejszych górskich tras motocyklowych. Żeby dobrze ją pokonać należy się przygotować :) A to zapewniłaby mi wyprawa w Alpy z przewodnikiem :)
Od redakcji > Kamila
14 września 2015 08:05
Być może warto sprawdzić, czy się wygrało i wysłać do nas namiary? ;-)
http://www.motocaina.pl/artykul/kto-wygral-przewodniki-motocyklowe-13861.html
Kinga
31 sierpnia 2015 15:40
Ja odpowiem może troszkę nietuzinkowo.. nie wybrałabym żadnej z tych tras bo nawet nie mam własnego motocykla. Ale mój brat który od ponad 10 lat jest zapalonym motocyklistą, i własnie kilka dni temu kupił kolejny turystyczny motocykl byłby zachwycony takim prezentem na "chrzciny" nowej maszyny :) Nie uważacie że tankbag z taką księzeczką w środku będzie super prezentem? :)
31 sierpnia 2015 19:23
Chorwacja! Kto był, wie dlaczego. Kto nie był, niech żałuje, poczyta, poogląda, zakocha się i zaplanuje kolejny wypad!
Marzena
01 września 2015 14:51
Dla mnie Transalpina -- bo nie byłam znam ze zdjęć, przyroda, góry - piękne widoki :)
Adam W
01 września 2015 18:27
Ja odpowiem trochę przekornie: moje ulubione trasy dopiero będą! Za dwa miesiące przeprowadzam sie do Szwajcarii. Chcąc przed wyjazdem zrealizować moje marzenie o jeździe z partnerką przez alpejskie trasy, we dwójkę na jednym motocyklu, z bagażem na motocyklu i podróżować od jednego wspaniałego widoku do drugiego. Doświadczenia mama na razie bardzo mało ale mając taki przewodnik będę czuł sie pewniej wybierając trasy na nasze podróże. Sadze ze przewodnik będę "ujeżdzał" bardzo intensywnie jako ze trasy bedą dostępne prawie jak na podwórku :)
Pozdrawiam
Przyszły alpinerider