Wygraj „100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu” – konkurs o drugi tom świetnego przewodnika!

Zbiór najpiękniejszych tras po Alpach Wschodnich i Zachodnich zyskał sobie ogromną popularność jako alpejska encyklopedia każdego motocyklowego turysty. Od niedawna można zamawiać już drugi tom autorstwa motocyklowego podróżnika Heinza E.Studta, a już teraz możesz wygrać jeden z dziewięciu przewodników na Motocaina.pl.

Recenzję pierwszego tomu przewodnika przeczytasz tu.

W drugim tomie autor opisał sto kolejnych dróg wysokogórskich oraz możliwości połączenia ich z trasami opisanymi w tomie pierwszym. Wśród stu nowych, najpiękniejszych szlaków znalazły się zarówno nieznane i mało uczęszczane trasy, jak i atrakcje przyciągające rzesze motocyklistów, zarówno drogi łatwe do pokonania, jak i bardzo trudne lub szutrowe.

Opis każdej przełęczy zawiera m.in. informacje dotyczące:

  • stopnia trudności
  • liczby zakrętów
  • opłat drogowych i blokad sezonowych,
  • możliwości połączeń z innymi przełęczami,
  • profilu wysokości (liczba metrów w górę i w dół, średni i najwyższy stopień nachylenia).

W zbiorze zaprezentowano najpiękniejsze drogi widokowe i legendarne przełęcze o sięgającej setki lat wstecz historii. Dodatkowo w każdym rozdziale opisano atrakcje turystyczno-krajobrazowe,  a całość uzupełniają szczegółowe mapy każdej przełęczy oraz zdjęcia autora z podróży.

Oprócz charakterystyki przełęczy, zbiór  zawiera:

  • 2 mapy poglądowe Alp Wschodnich i Zachodnich (na wewnętrznej stronie okładki),
  • 2 tabele z przeglądem przełęczy,
  • informacje dotyczące zasad ruchu drogowe w każdym z opisywanych krajów alpejskich,
  • praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania się do podróży
  • opisy wielu cudownych zakątków wartych odkrycia…

Dla czytelników na stronie wydawnictwa FAR AWAY dostępne są trasy GPS dla każdej przełęczy. Książkę zakupić można przez stronę http://www.wydawnictwofaraway.pl/

Wygraj przewodnik w konkursie!

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: która z tras europejskich jest Twoją wymarzoną na podróż motocyklem i uzasadnić, dlaczego chcesz mieć taki przewodnik poniżej w komentarzu. Można wygrać jeden z aż dziewięciu przewodników, które mamy przygotowane dla naszych czytelników! Swoje komentarze można umieszczać do 5 września, do północy. 6 września ogłosimy zwycięzców.

Tytuł: 100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu

Autor: Heinz E.Studt

ISBN:

Format: 165 x 235 mm

Liczba stron: 288

Oprawa: miękka

Cena: 59,90 zł

Najnowsze

Klaudia Podkalicka na podium Baja Poland w Pucharze Świata!

Rewelacyjnie spisała się Klaudia Podkalicka oraz Błażej Czekan (Mitsubishi Pajero) w rajdzie Baja Poland, która ostatecznie w T2 uplasowała się na drugim miejscu w Pucharze Świata.

To wielki sukces zespołu na arenie międzynarodowej. LOTTO Baja Poland stanowiła również piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, gdzie załoga ze Szczecina zwyciężyła swoją klasę! Tradycyjnie miasteczko rajdowe zlokalizowane było w Szczecinie przy ulicy Szafera. Kibice nie zawiedli i licznie przybyli na rajd, co potwierdza z roku na rok ogromne zainteresowanie tą imprezą. Jest to druga najważniejsza impreza sportów samochodowych w Polsce. To wielki prestiż dla miasta oraz naszej zawodniczki, która po raz kolejny odnosi wielki sukces w rodzinnym mieście.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Drugie miejsce w Pucharze Świata, pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej brałabym w ciemno i nawet bym się nie zastanawiała. Mimo wszystko, był to ciężki rajd, wielu znakomitych kierowców, których można spotkać na odcinkach tylko na na Pucharze Świata i na trasach rajdu Dakar. Każdy zespół był perfekcyjnie przygotowany, auta o potężnej mocy w naszej klasie – porównując do nich nasze Pajero, ale i tak daliśmy radę. Tempo było naprawdę na bardzo dobrym poziomie i to dodaje skrzydeł.  Teraz czuję się pewniej w tym co robię, a sukces dodał mi wiary we własne możliwości. Szkoda, że ten rajd jest już za mną i kolejny dopiero za rok. Moim marzeniem byłby start w całym Pucharze Świata i myślę, że mogłabym powalczyć o bardzo dobre pozycje, tak jak pokazałam to podczas rajdu Baja Poland. Wiadomo, wszystko zależy od budżetu, jaki będzie w przyszłym roku.Podczas ostatniego rajdu na  Węgrzech też  jechałam szybko ale tylko do momentu, kiedy skrzynia się nam rozleciała. Podsumowując – tempo jest dobre i to jest pocieszające. Ogólnie rajd perfekcyjnie przygotowany,organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Niesamowita rzesza kibiców, którym serdecznie dziękuję za doping. Za to, że mogłam z Wami spędzić trochę czasu, porozmawiać i być z Wami twarzą w twarz. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie przyjemnie. Teraz czas na świętowanie, a jutro myślimy już o kolejnych startach – mówi Klaudia Podkalicka.

– Bardzo dobry weekend sportowy za nami! Drugie miejsce w klasie T2 w Pucharze Świata powoduje, że mamy jeszcze większą chęć na rywalizację na światowym poziomie. Pokazaliśmy z Klaudią, że tempo mamy bardzo dobre i każda z załóg musi patrzeć, co robimy. Przygotowania naszego zespołu dały efekt, a to jest najważniejsze! Dodatkowo pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej to wielki sukces, kolejne cenne punkty dla zespołu. Rozkręcamy się i wiem, że w rajdówce składamy to wszystko bardzo dobrze. Wynik przyszedł, czas na kolejne starty i spełnienie oczekiwań naszych i kibiców, którzy niesamowicie nas wspierali podczas rajdu Baja Poland. W końcu to rajd na naszym terenie. To dodaje jeszcze większej motywacji i już myślimy o kolejnych startach. Mamy wyznaczone cele na ten sezon – zapowiada Błażej Czekan.

Klaudia Podkalicka – przebieg kariery:

2002 – Mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego.

2004 – 4. miejsce jako pilot załogi – XXV Rajd Magnolii.

2005 – 2. miejsce jako pilot załogi – Puchar Polski Automobilklubów i Klubów w klasie 4.

2006 – najszybsza kobieta w pucharze Kia Picanto Cup, w klasyfikacji generalnej – 15. miejsce.

2007 – Wicemistrzostwo ADAC Logan Cup

2008 – najszybsza kobieta w 46. Rajdzie Barbórki

2009 – 3. miejsce w klasie T1 – I Rajd Baja Poland

2010 – 5. miejsce w klasie T2 – II Rajd Baja Poland

2012 – Wygrany prolog i 8 miejsce w klasie T2 – Rajd Rabakoz Cup 2012

2013 – 11 miejsce w pierwszej rundzie Volkswagen Castrol Cup – Tor Poznań

2013 – 2 miejsce w klasie T2 – Rajd Baja Poland (Mistrzostwa Polski)

2014 – 2 miejsce w klasie T2 – Rajd Baja Poland (Puchar Świata)

2015 – 3 miejsce w klasie T2 – Barjd Baja Drawsko (RMPST i FIA CEZ)

2015 – 2 miejsce w klasie T2 – Baja Poland (Puchar Świata)
 

Najnowsze

Oto zwycięzcy konkursu o film DVD „Katanka”

Znamy już laureatów konkursu, którzy wygrali film dokumentalny "Katanka"!

Reguły konkursu tutaj.
Recenzję filmu i galerię zdjęć z premiery zobaczysz tu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy wygranych!

Oto lista dziewięciu osób, które dostaną od nas filmy:

Natalia Górska
Michał Madeja
Alicja Gąsienica
Aleksandra Szymczyk
Paweł Hofman
Anna Janda
Tomasz Handzlik
Dawid Baruch
Joanna

Zwycięzcy są proszeni o wysłanie nam na adres konkurs@motocaina.pl swoim danych teleadresowych (adres i numer telefonu kontaktowego dla kuriera).

Życzymy miłego oglądania!

Zapraszamy też do uczestnictwa w naszym kolejnym konkursie, w którym można wygrać jeden z dziewięciu przewodników „100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu”!

 

Najnowsze

Premier Ewa Kopacz obiecuje 3,9 tys. km dróg ekspresowych

Kilka dni temu podczas konferencji prasowej, która odbyła się na Opolszczyźnie premier Ewa Kopacz wraz z minister infrastruktury i rozwoju zapowiedziała wielki program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Głównym celem programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 jest dokończenie sieci obecnych dróg i skomunikowanie głównych miast, aby skrócić czas dojazdu między nimi o co najmniej 15 procent. To bardzo ambitny plan, ale podobno znajdzie się na niego finansowanie w wysokości 107 mld złotych. Pieniądze będą pochodziły ze środków krajowych oraz unijnych.

Oprócz budowy nowych dróg, część budżetu (ok, 48,7 mld zł) zostanie przeznaczona na utrzymanie i zarządzanie. Z tych środków będą finansowane prace przygotowawcze, remonty, a także utrzymanie i przebudowa dróg. Efektem tego ma być znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Rządowy program zakłada budowę 57 obwodnic miast oraz dokończenie ważnych, drogowych arterii takich jak: autostrady: A1 Pyrzowice – Częstochowa oraz A2 Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Ponadto w projekcie znalazły się m.in.: budowa  drogi ekspresowej S3 – Sulechów – Bolków, S5 – Wrocław – Poznań – Bydgoszcz – Nowe Marzy (A1), S6 – Goleniów – Gdańsk, S7 – Gdańsk – Płońsk oraz Warszawa do granicy z woj. małopolskim, S2 – Południowa Obwodnica Warszawy. 

W ramach programu znajdzie się również budżet na dokończenie odcinków:  S8 – Wrocław – Łódź – Warszawa – Białystok, S17 – Warszawa – Lublin, S19 – Lublin – Rzeszów, S51 – Olsztynek – Olsztyn oraz S61 – Ostrów Mazowiecka aż do granicy w Budzisku.

Najnowsze

Pieszy będzie pierwszy – rewolucja w przepisach

Już za dwa lata mogą wejść nowe przepisy ruchu drogowego, które wprowadzą rewolucję w postrzeganiu pieszych. Kierowcy będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia, ale z pewnością nowe przepisy poprawią bezpieczeństwo.

Projekt nowelizacji kodeksu drogowego w tej kwestii złożyli jakiś czas temu posłowie PO. Wcześniej został on pozytywnie zaopiniowany przez sejmową komisję infrastruktury.

Zmiana przepisów ma polepszyć sytuację pieszych. Dotychczas pierwszeństwo należało do pieszego w momencie, gdy znajdował się już na drodze. Według nowych przepisów będzie je miał w momencie oczekiwania przed pasami, oprócz sytuacji gdy przejeżdża tramwaj. Jednak mimo wszystko przepisy będą obligować pieszego do zatrzymania się i sprawdzania, czy kierowca ustępuje pierwszeństwa. Po stronie kierowcy będzie spoczywał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa i pozwolenia pieszemu na wejście na drogę. Kierowca, który nie zastosuje się do tego przepisu będzie karany wykroczeniem. 

Do wejścia przepisów w życie pozostało jeszcze trochę czasu. Jeżeli wszystko pójdzie z planem to stanie się to nie wcześniej jak w 2017 roku.

 

Najnowsze