Wygrać Pontiaca i go sprzedać – czyli 10. rocznica „rozdanych Pontiaców“ u Oprah’y Winfrey – film

Dziesięć lat temu wyemitowany został wyjątkowy odcinek programu Oprah Winfrey, w którym to prowadząca zaskoczyła wszystkich decyzją o podarowaniu każdemu widzowi Pontiaca G6. Rozdała ich w sumie 276. Jak się potoczyły losy tych samochodów?

Niektórzy szczęśliwcy byli zmuszeni sprzedać nagrodę już na początku. Dość przykrym zrządzeniem losu (ale też i dość często spotykanym), nowych właścicieli nie było stać na zapłacenie podatku.

O tym jak Oprah Winfrey rozdawała Volkswageny New Beetle przeczytasz tu.

Dla innych stał się symbolem ważnych chwil w ich życiu. Niektórzy wspominają, że był to jedyny nowy samochód, jaki kiedykolwiek mieli.

10. rocznica „rozdanych Pontiaców“ u Oprah’y Winfrey

Byli też tacy, dla których auto stało się niczym innym jak zbędnym balastem, ze względu na tryb życia, czy po prostu okolicę i warunki pogodowe niesprzyjające w żaden sposób jeździe samochodem.

Ostatnią „oryginalną” posiadaczką G6 od Winfrey jest Molly Vielweber, której Pontiac przetrwał powódź i karambol, ona sama zaś ma nadzieję, że „staruszek” posłuży wiernie jej córce w czasie studiów oraz jej samej, „tak długo, jak będę w stanie prowadzić”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze