Wspomnienie wielkiej miłośniczki motoryzacji Elizabeth Taylor. Film

28 marca 2011
Była jednym z największych symboli seksu XX wieku. Aktorka, aktywistka, ulubienica mężczyzn, a przede wszystkim wielka miłośniczka motoryzacji. Elizabeth Taylor, zmarła 23 marca 2011 roku, w wieku 79 lat.
Richard Burton i Elizabeth Taylor po emocjonującej przejażdzce w Rzymie, w kwietniu 1962 roku.

W czasie, kiedy Elizabeth Taylor zasiadała po raz pierwszy za kierownicą samochodu, Ameryka przeżywała boom gospodarczy. Po raz pierwszy w historii zapanował okres, kiedy mieszkańcy USA przeżywali prawdziwą obsesję na punkcie motoryzacji. Piękna aktorka automatycznie została okrzyknieta królową szos, czym zyskała dodatkową sympatię.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktorka ze swoim synem podczas Super Stock.

Zasłynęła rolami motoryzacyjnymi w dwóch filmach. Po pierwsze, w nagrodzonym Oskarem "A Place in the Sun z 1951 roku", gdzie Elizabeth podróżowała po autostradzie sportowym Cadillaciem serii 62. 

Druga z produkcji, w której widzimy Taylor w niezapomnianej dla miłośników motoryzacji scenie, to "Butterfield 8". Aktorka gra tam call-girl, która zakochuje się w żonatym mężczyźnie i pod jego wpływem chce zmienić swoje życie. Zaskakujące zwroty akcji oraz uznana za najlepszą scena pościgu, wyniosły Taylor na wyżyny popularności.

 

 

 

Od tej sceny w filmie "A Place in the Sun" z 1951 roku,  Elizabeth zapisała się w historii amerykańskiego kina jako Królowa Szos.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!