Daria Mikólska

Widzisz wózek na drodze? To mogą być złodzieje

Złodzieje samochodów szukają nowych sposobów na odwrócenie naszej uwagi. Opisywana sytujacja, gdy widzimy wózek na drodze powinna być przestrogą,

Złodzieje samochodów są coraz bardziej kreatywni w graniu na ludzkich uczuciach. Kilka dni temu internautka z Dolnego Śląska wrzuciła zdjęcie, które powinno być przestrogą dla wszystkich kierowców. Szczególnie, gdy jadąc zobaczą wózek na drodze.

Przeczytaj koniecznie: „Bułgarski Game Boy” otworzy każdy samochód

Przestępcy ciągle szukają sposobów jak odwrócić naszą uwagę i łatwowierność. W ostatnim czasie złodzieje samochodów upatrzyli sobie metodę „na walizkę”, która pozwala w kilkanaście sekund odblokować i uruchomić samochód. Jednak portfolio metod cały czas się powiększa.

Wózek na drodze? Bądź ostrożna

Pewna internautka przemieszczała się w godzinach nocnych po Dolnym Śląsku na drodze pomiędzy Lubkowem a Iwinami w gminie Warta Bolesławiecka. Nagle na środku drogi zauważyła całkiem nowy wózek dziecięcy. Sytuacja od razu wzbudziła jej podejrzenie, ale nie zatrzymała się i wyminęła przeszkodę.

Wózek na drodze
Wózek na drodze (fot. Facebook)

Prawdopodobnie scenariusz byłby prosty. Kobieta wysiadłaby z samochodu, żeby sprawdzić, czy w wózku nie ma dziecka. W tym czasie złodziej wskoczyłby do uruchomionego samochodu i odjechałby w siną dal. W najlepszym przypadku ukradłby torebkę, telefon, kluczyki lub inne kosztowności, które pozostałyby na wierzchu.

Złodzieje samochodowi czekają na takie „okazje”

Policja apeluje, żeby być wyczulonym na takie sytuacje. Jeżeli naprawdę odczujemy potrzebę sprawdzenia takiej sytuacji – przede wszystkim pamiętajmy o wyłączeniu silnika i zabraniu ze sobą kluczyków. Nawet jeśli zatrzymamy się, jak w powyższej sytuacji, przed wózkiem, z którego dochodzi do nas płacz dziecka. Musimy pamiętać, że może być tylko odtwarzany, żeby uwiarygodnić całą sytuację.

Zobacz: Kradzież na walizkę czy butelkę? Policja radzi, jak chronić się

Najbezpieczniejszą metodą jest odjechanie na bezpieczną odległość i powiadomienie służb. W przeciwnym razie możemy niepotrzebnie ryzykować i ostatecznie zostać bez samochodu, dokumentu i telefonu gdzieś na odludziu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze