Edyta Klim

Women’s World Car of the Year 2017

Hyundai Ioniq z tytułem Women’s World Car of the Year 2017 - jedyną nagrodą przyznawaną w motoryzacji wyłącznie przez kobiety! Jakie modele wyróżniono w pozostałych kategoriach?

Liczba kobiet w komisjach konkursów w branży motoryzacyjnej jest znikoma, dlatego powstał plebiscyt wyłącznie kobiecy. Do walki o tytuł Women’s World Car of the Year 2017 nominowano 420 modeli samochodów, z których 60 (po 10 w kategorii) trafiło do finałowego, utajnionego głosowania. Proces wyłonienia laureata rozpoczął się od przyznania zwycięskich tytułów w poszczególnych kategoriach, takich jak: samochód rodzinny, budżetowy, ekologiczny, luksusowy, sportowy, SUV/Crossover.

Kobiece jury składało się z 25 dziennikarek motoryzacyjnych z 20 krajów i każda z nich przyznawała punkty swoim faworytom. Pod uwagę brane były cechy samochodu, szczególnie ważne dla kobiet: bezpieczeństwo i wygoda, praktyczne i innowacyjne rozwiązania, łatwość prowadzenia i przewożenia dzieci, wpływ na środowisko, stosunek jakości do ceny oraz wyróżniający się wygląd.

Główną nagrodę Women’s World Car of the Year 2017 zdobył Hyundai Ioniq, z nieco mniejszą liczbą punktów zostawiając głównego konkurenta – Mazdę CX5.

Hyundai Ioniq, który występuje w wersji hybrydowej, elektrycznej oraz hybrydowej z możliwością ładowania zewnętrznego – podbił kobiece serca!

A w sześciu kategoriach przyznano dodatkowe wyróżnienia:

Budget Car: Ford Fiesta


Family Car: Mazda CX5

Green Car: Hyundai Ioniq


SUV/Crossover: Peugeot 3008


Luxury Car: BMW 5 Series


Performance Car: Honda Civic Type R


Dream Car: McLaren 720S

Lista laureatów tytułu Women’s World Car of the Year z ubiegłych lat:
2016: Jaguar F-Pace
2015: Volvo XC90
2014: Mercedes-Benz S-Class
2013: Ford Fiesta EcoBoost
2012 Range Rover Evoque
2011: BMW 5 Series i Citroën DS3 (krawat)
2010: Jaguar XF

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nareszcie jakiś plebiscyt z punktu widzenia kobiet. Przecież nie jesteśmy gorszymi kierowcami od mężczyzn 😉 Prawko mam już ponad 15 lat i różnymi samochodami jeździłam, ale najwygodniejsze są jednak suvy. Do pracy mam spory kawałek, więc sporo czasu spędzam za kółkiem i nie wyobrażam sobie przejścia z mojego korando na mały kompakt.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze