„Women’s Challenge 4×4” – rajd off-roadowy dla kobiet już 24 czerwca!

"Takiego rajdu jeszcze w Polsce nie było!" - zapowiada off-roadową przeprawę dla kobiet jego organizatorka, Dagmara Kowalczyk. Formuła rywalizacji, zaczerpnięta z malezyjskiego rajdu "Shemud 4x4", będzie opierać się na krótkich, technicznych odcinkach specjalnych, przejeżdżanych na czas. Zawodom patronuje Motocaina.pl.

„Women’s Challenge 4×4” to projekt, któryz jednej strony ma zachęcać do rozpoczęcia przygody z off-roadem, a z drugiej – umożliwić doświadczonym w jeździe terenowej zawodniczkom rywalizację na wymagających umiejętności odcinkach specjalnych. Uczestniczki zostaną zaklasyfikowane do jednej z trzech klas: „extreme” (najtrudniejsza, dla doświadczonych zespołów), „adventure” (dla początkujących) oraz „gość” – w tej ostatniej, jako drugi pilot, może startować mężczyzna. Jego zadaniem będzie pomoc damskiej załodze bezpośrednio na odcinku specjalnym.

– Będzie mógł doradzać zawodniczce, pokazywać, jak i gdzie kierować auto. W tej roli mogą sprawdzić się mężowie, synowie, ojcowie, bracia czy zaprzyjaźnieni fani off-roadu. Dla początkujących dziewczyn przygotujemy trasę, na której będą mogły przekonać się, ile frajdy daje jazda w terenieopowiada Dagmara Kowalczyk.

Przeczytaj też: „Shemud” – off-road w Malezji zarezerwowany dla kobiet

Rajd odbędzie się 24 czerwca 2017 roku w Wiśle. W centralnym punkcie miasta zaplanowano uroczysty start i metę, a na zlokalizowanym kilka kilometrów dalej torze „Pod Piramidą” – prywatnym obiekcie z różnorodnym terenem i przepięknym widokiem na całe Beskidy – odcinki specjalne. Na terenie toru znajdują się bar z domowym jedzeniem, a nawet plac zabaw. Wszystkie odcinki będą zlokalizowane bardzo blisko siebie i do każdego będzie można dojść pieszo.

– Zależało mi, żeby każdy miał możliwość kibicowania na trasie i łatwego dostępu do odcinków specjalnych. Będzie można dotrzeć na nie nawet z małymi dziećmi i zobaczyć na przykład mamę w akcji – kontynuuje organizatorka.

Skąd wziąć samochód czy pojazd typu UTV? Jeśli nasze własne starania się nie powiodą, to warto się zwrócić do panów: oddajcie w tym dniu kierownicę swoich terenówek kobietom – tak jak to ma często miejsce w czasie off-roadowych Dni Kobiet, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

– Zależy mi, żeby coraz więcej osób na własnej skórze przekonało się, ile radości daje jazda 4×4, a off-road przestał kojarzyć się z rozjeżdżaniem lasów i stał się okazją do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.  Zresztą do 20 czerwca można do woli trenować na torze „Pod Piramidą”, wiec jest okazja podszkolić umiejętności czy oswoić sie z autem – mów Dagmara Kowalczyk.

Już dziś wiadomo, że w „Women’s Challenge 4×4” wezmą udział m.in. żony doświadczonych zawodników, ale i dziewczyny – zupełne amatorki, które lubią nowe wyzwania. Czekają na nie nagrody, które ufundował czołowy producent wyciągarek, firma Dragon Winch. Patronem medialnym rajdu jest kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl.

Zapisy nadal trwają. Kontakt: biuro@womenschallenge.pl

Szczegółowe informacje o „Women’s Challenge 4×4” i formularz zgłoszenia: www.womenschallenge.pl  

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Świetna zajawka. Też jeżdżę actyonem z napędem 4×4, ale chyba nie odważyłabym się wziąć udziału w takim off roadowym rajdzie. Szkoda, że nie mogłam przyjechać pokibicować dzielnym paniom, może następnym razem się uda.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze