Wojna w Ukrainie. Na autostradzie A4 powstał korytarz humanitarny

Na podkarpackim odcinku autostrady A4 został utworzony korytarz humanitarny, który ma ułatwić transport uchodźców z Ukrainy. Został on stworzony, aby nie tworzyć zatorów na odcinku autostrady tuż przed samym przejściem granicznym w Korczowej.

W celu usprawnienia transportu uchodźców z Ukrainy na podkarpackim odcinku autostrady A4 powstał korytarz humanitarny, poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA, Joanna Rarus.

Korytarz humanitarny na podkarpackim odcinku autostrady A4 powstał, aby nie tworzyć zatorów na odcinku autostrady tuż przed samym przejściem granicznym w Korczowej. W kierunku przejścia mają być przepuszczane jedynie pojazdy mieszkańców terenów przygranicznych oraz osób chcących przekroczyć granicę z Ukrainą.

Wojna w Ukrainie. Na autostradzie A4 powstał korytarz humanitarny, fot. materiały prasowe / GDDKiA
Wojna w Ukrainie. Na autostradzie A4 powstał korytarz humanitarny, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Parking buforowy został zlokalizowany w obrębie węzła autostradowego Przemyśl. Ten teren jest przeznaczony dla osób oczekujących na przyjęcie lub transport uchodźców. Osoby dostające się do Polski pieszo zostaną na parking przewiezione autokarami.

Jak informuje Straż Graniczna, od 24 do 28 lutego do Polski wjechało ponad 377 tysięcy osób uciekających z objętej wojną Ukrainy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze