Katarzyna Frendl

Wkrótce utrudnienia na autostradzie A2 na odcinku Konin – Stryków

W nocy z 30 listopada na 1 grudnia nastąpi pełne uruchomienie systemu opłat e-TOLL na autostradzie A2 na odcinku Konin - Stryków. W związku z tym na terenie Punktu Poboru Opłat w Strykowie zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu.

W związku z koniecznością naprawy w tym miejscu dwóch zewnętrznych pasów ruchu, zarówno  w kierunku Warszawy, jak i Poznania, przeprowadzono roboty polegające na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej.  Prace prowadzone były równolegle na jezdni prowadzącej do Warszawy i do Poznania. Ruch odbywał się bez zakłóceń przez pozostałe bramki.  

Przeczytaj też: E-bilet za autostradę albo mandat 500 zł – od 1 grudnia ważne zmiany. Jak działa aplikacja Spark?

W najbliższych dniach planuje się usunięcie istniejącego oznakowania poziomego kolidującego  z nową organizacją ruchu, jaka będzie obowiązywała od 1 grudnia 2021 roku, czyli po zmianie systemu poboru opłat na autostradzie A2. 

Prace związane z usuwaniem i wykonywaniem oznakowania poziomego mogą trwać nawet przez 4-5 dni i poza Punktem Poboru Opłat w Strykowie prowadzone będą na Stacjach Poboru Opłat w Wartkowicach, Emilii i Zgierzu. Prowadzone prace nie powinny powodować utrudnień. 

Więcej szczegółów dotyczących systemu e-TOLL, wdrażanego przez Krajową Administrację Skarbową, można znaleźć na stronie https://etoll.gov.pl/. 

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział Łódź

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze