Karolina Chojnacka

39 nowych punktów odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce. Lista lokalizacji

Na polskich drogach pojawi się niedługo 39 nowych punktów odcinkowego pomiaru prędkości. Część z nich będzie mierzyć prędkość z jaką jadą kierowcy między innymi na autostradach A1, A2 i A4.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że ma listę 39 lokalizacji, w których znajdą się odcinkowe pomiary prędkości. Wytypował je Instytut Transportu Samochodowego. Urządzenia wykorzystywane do pomiaru średniej prędkości pojazdów będą prowadziły kontrole na wszystkich kategoriach dróg, w tym na wybranych odcinkach autostrad A1, A2 i A4.

Na liście lokalizacji znajduje się 39 odcinków dróg w 13 województwach. Po pięć pojawi się w województwach: łódzkim i podkarpackim, po cztery w lubuskim, mazowieckim i śląskim, trzy w kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, dwa na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim, a także jeden na terenie województwa opolskiego.

Co ważne, lista nie jest zamknięta. Jeśli nie będzie możliwości instalacji urządzenia, wówczas trafi ono do lokalizacji z listy rezerwowej, która obejmuje 28 lokalizacji. Rzeczniczka GITD wyznała:

W przypadku braku możliwości instalacji urządzeń w miejscach, które wytypowano do objęcia kontrolą w pierwszej kolejności, CANARD wykorzysta lokalizacje z tak zwanej listy rezerwowej. Ostateczna ocena możliwości montażu urządzeń zostanie przeprowadzona po wyborze wykonawcy i przeprowadzeniu przez niego ponownych analiz z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych warunków technicznych.

Gdzie pojawią się nowe odcinkowe pomiary prędkości? Pełną listę lokalizacji można zobaczyć TUTAJ.

CANARD dysponuje dziś 30 odcinkowymi pomiarami prędkości. W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku zarejestrowały one blisko 600 tysięcy przypadków przekroczenia przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze