Karolina Chojnacka

Wkrótce pojawi się nowe Lamborghini Countach!

Lamborghini właśnie ogłosiło, że nadchodzi nowy Countach. Powtórzmy: Lamborghini właśnie ogłosiło, że nadchodzi nowy Countach! Szok!

No może nie do końca zrobiło to Lamborghini. Na instagramowym profilu @lamborghini.specs pojawiło się pierwsze zdjęcie zwiastujące nowe Lamborghini Countach LPI 800-4! Które będzie hybrydowe!

Lamborghini jakiś czas temu ogłosiło, że pracuje nad specjalnym modelem, który będzie świętował 50. urodziny legendarnego Countacha. Na zdjęciu, które wyciekło z aplikacji Lamborghini Unica, przeznaczonej dla klientów włoskiej marki, możemy zobaczyć pierwszy oficjalny teaser, na którym widać bardzo ciekawy detal: odpowietrznik silnika, a także korek wlewu paliwa.

Lamborghini Countach LPI 800-4
Lamborghini Countach LPI 800-4, screen z serwisu Instagram / @lamborghini.specs

Lamborghini Countach LPI 800-4 – co o nim wiemy?

Skrót „LPI” rozwija się jako „Longitudinale Posteriore Ibrido”. Po raz pierwszy Lamborghini użyło tego terminu w hybrydowym Asterionie LPI 910-4 Concept. Co to oznacza? To oznacza, że nowe Lamborghini Countach najprawdopodobniej będzie mieć hybrydowy układ napędowy, który rozwinie w sumie 800 KM mocy. Liczba „4” zdradza nam, że nowy Countach będzie mieć napęd na cztery koła.

Nowe Lamborghini Countach LPI 800-4 ma zostać zaprezentowane 15 sierpnia podczas Monterey Car Week, więc musimy jeszcze trochę poczekać na dodatkowe informacje i zdjęcia, które pozwolą nam poznać ten samochód w całej okazałości.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze