Wjechał na ślepo na skrzyżowanie i rozbił cztery samochody. Aż silnik wypadł!

Brawura i bezmyślność to główne powody tego zdarzenia. Nawet nie brak znajomości przepisów, bo w tej sytuacji wystarczyłaby odrobina zdrowego rozsądku.

Samochodowa kamera uchwyciła moment, w którym kierujący Fordem wyjechał z niemałą prędkością z drogi podporządkowanej, prosto pod koła ciężarówki i uderzając w prawidłowo poruszający się samochód dostawczy. Ucierpiały w sumie cztery pojazdy, a siła uderzenia była na tyle duża, że z auta sprawcy wypadł silnik.

SOP kupił białe Aygo? Jadą jak kolumna uprzywilejowana

Jak się okazało, za kierownicą Forda siedział 18-latek bez prawa jazdy. Ale nie upatrywalibyśmy przyczyny tego zdarzenia w nieznajomości przepisów. Jakby na to nie patrzeć, do zachowania choćby najmniejszej ostrożności, nie skłonił go ani widok innych pojazdów, ani znak STOP, który beztrosko minął.

Najnowsze

Zatrzymali prawo jazdy kierowcy Dodge’a. Ale czy słusznie?

Nagranie jakich wiele - policja zatrzymała kolejnego pirata drogowego. Internautom bardzo się to jednak nie spodobało, czemu dali wyraz w komentarzach i ocenach nagrania. O co poszło?

Poniższe wideo ma krótki opis, ale my dotarliśmy do policyjnego komunikatu, dotyczącego tej sytuacji. Oto jego fragment (pisownia oryginalna):

Około godz. 19.00 w terenie zabudowanym urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało kierowcę samochodu dodge, który jechał z prędkością 106 km/h. 50-letni kierowca został zatrzymamy do kontroli i za to, że rażąco złamał przepisy, przekraczając prędkość o 50 km, pozbył się prawa jazdy. Nie będzie mógł jeździć przez najbliższe 3 miesiące. Może to właśnie wpłynie to na jego wyobraźnię. Policjanci ukarali go również mandatem karnym i punktami.

Do informacji tej dołączono poniższe wideo, będące nagraniem z policyjnego wideorejestratora. I to właśnie to nagranie (a nie umiejętności pisarskie oficera prasowego) wywołały oburzenie internautów. Wskazują oni między innymi, że widoczny na ekranie pomiar, to prędkość radiowozu. Dlatego, aby wynik był wiarygodny, radiowóz musi zachować stałą odległość od pojazdu ściganego. W opinii komentatorów widoczne jest niewielkie skracanie tego dystansu. Widać też, że Dodge zahamował, kiedy akurat trwał pomiar.

Policja pomaga dzikom dostać się na osiedle. Zaraz, co?

Z komentarzy pod tym nagraniem można wywnioskować, że policjanci mogli popełnić błąd i zawyżyć prędkość zatrzymanego pojazdu. W większości sytuacji taka dyskusja nie ma większego sensu, ponieważ nawet pewien margines błędu nie zmienia faktu, że jakiś kierowca rażąco przekroczył prędkość i należy mu się mandat. Ten przypadek jest inny, ponieważ pomiar wyniósł 106,8 km/h. Gdyby na ekranie wyskoczyło 99,8 km/h kierujący Dodgem nadal dostałby sowity mandat i punkty karne, ale nie straciłby prawa jazdy. Nie zamierzamy bronić nikogo, kto łamie przepisy, ale wydaje nam się, że wymiar sprawiedliwości powinien być… no, sprawiedliwy. A nie budzić wątpliwości i sprzeciw wobec swoich działań.

Brawurowy pościg zakończony staranowaniem przestępcy

A jaka jest wasza ocena tej sytuacji? Czy pomiar był w tej sytuacji zawyżony? Czy kierowca Dodge’a powinien był stracić prawo jazdy na trzy miesiące?

Najnowsze

Doprowadził do kolizji, zajeżdżając drogę autobusowi i bił brawo. Własnej głupocie?

Bezmyślnych, aroganckich i agresywnych kierowców można spotkać wszędzie. I zawsze tak samo potrafią rozczulić swoimi teatralnymi gestami, kreując się na ofiary.

Nagranie jest niestety krótkie, ale czym takim mógł „zawinić” kierowca autobusu temu wytatuowanemu mistrzowi kierownicy w czarnym Hyundaiu i30? Może wyjechał z zatoki przystankowej, a krewki mężczyzna musiał zmienić pas na lewy, a nie lubi zmieniać pasów?

Trochę agresji na drodze i stłuczka na koniec

Nagranie zaczyna się w momencie, kiedy kierowca koreańskiego hatchbacka zajeżdża drogę autobusowi i hamuje. Prawdopodobnie chciał tylko postraszyć kierującego autobusem i zrobić mu na złość (a przy okazji jego pasażerom, ale kto by się tym przejmował), ale nie był na tyle błyskotliwy, żeby wydedukować, iż droga hamowania autobusu jest nieco dłuższa, niż samochodu osobowego.

Zajeżdżanie drogi na autostradzie, kolizja i ucieczka

Skończyło się kolizją, co kierowca Hyundaia przyjął chyba entuzjastycznie. Wychylił się z auta, pokazał kciuk w górę, a później, kiedy sprawdzał uszkodzenia, bił brawo. Też was bardzo… irytuje, kiedy ktoś cwaniakuje na drodze, doprowadza do kolizji, a później odstawia ironiczny teatrzyk mówiący: „No pięknie, patrz tylko co narobiłeś, jeździć trzeba umieć”.

Ciekawe czy kierowca Hyundaia bił też brawo, kiedy na miejsce kolizji przyjechała policja i zatrzymała mu prawo jazdy.

Najnowsze

Kierowca Audi chciał być najszybszy. Udało się, ale zmiótł pieszego z chodnika

Specyfika jazdy po mieście nie daje raczej okazji na mocne wciskanie gazu i udowadnianie innym kto jest najszybszy na drodze. Ten kierowca Audi mimo to bardzo chciał zademonstrować zwoją „wyższość”. Nie skończyło się to dobrze.

Trzy pasy na drodze, więc można pojechać szybciej? Nic z tego – każdy z nich prowadzi w innym kierunku, a przejścia dla pieszych wyznaczono co dosłownie kilkadziesiąt metrów. Mimo tego kierowca Audi koniecznie chciał wyprzedzić jadącego przed nim Opla oraz BMW.

Jeden błąd podczas wyprzedzania, trzy auta roztrzaskane

Wskoczył zatem na prawy pas, wcisnął gaz i… zaczął się mozolnie rozpędzać. Z Oplem zaczął się zrównywać na przejściu dla pieszych, a kiedy zbliżył się do BMW, znajdował się już na pasie do skrętu w prawo. Nie miał szans na dokończenie wyprzedzania przed skrzyżowaniem i powrót na swój pas. Ale tak bardzo chciał być najszybszy!

„Jak mam w lewo skręcić?” – oburza się rowerzysta, uparcie jadący prawą krawędzią jezdni

No i udało się. Wyprzedził BMW. Tyle że pojechał na wprost pasem do skrętu w prawo, a ulica, tak naprawdę prowadziła po łuku w lewo. Prędkość była za duża, żeby mógł go pokonać bezpiecznie. Audi zniosło na chodnik, gdzie potrąciło 42-letniego mężczyznę (doznał obrażeń głowy), a później uderzyło w zaparkowanego Opla Corsę, który wjechał w latarnię.

Nie wiemy, jakie zarzuty ciążą na 25-letnim kierowcy Audi, ale nie można wykluczyć, że poważne.

Najnowsze

Odjechany Hoonifox, czyli zapowiedź Gymkhany 11 – Ken Block nadal w formie!

Prezentując projekt z lat 60., a następnie 70., tylko kwestią czasu było wspomnienie lat 80. Tak też się stało! Poznajcie Hoonifoxa - nowe dzieło amerykańskiej legendy rajdów.

Wszystko zaczęło się od Forda Mustanga z 1965 roku, który po przerobieniu otrzymał nazwę Hoonicorn. Specjalnie skonfigurowany pojazd cechował się napędem na 4 koła i potężną 6,7-litrową jednostką V8 o mocy 845 KM. Swój rozgłos zyskał dzięki 7. części Gymkhany, gdzie Ken Block za jego kierownicą siał spustoszenie w Mieście Aniołów.

Więcej o nim przeczytasz tu:
Nowy potwór Kena Blocka i film Gymkhana Seven: Wild in the Streets – Los Angeles

Hoonicorn

Następny był Hoonitruck, czyli pickup na bazie Forda F-150 z 1977 roku. Pojazd skrywał pod maską 3,5-litrowy silnik V6 twin turbo EcoBoost, zapożyczony z Forda GT, który po „podkręceniu” generował aż 914 KM i 952 Nm momentu obrotowego. Zadebiutował w Gymkhanie numer 10.

Hoonitruck

Jednak prezentując Hoonifoxa, Ken Block przeszedł samego siebie. Pojazd oparty jest na bazie produkowanego w latach 1979-93 Mustanga Fox Body i powstał przy współpracy Briana Scotto i Asha Thorpa, który pracował między innymi przy grze „Assassin’s Creed” czy filmie „Ender’s Game”, a także brał udział w stworzeniu nowego Batmobila. Taka ekipa nie mogła zawieść.

Hoonifox

Nawiązania do poprzednich projektów Kena widoczne są już na pierwszy rzut oka – masywne poszerzone błotniki, rozbudowane do granic rozsądku zderzaki i spojlery, a także mnóstwo otworów wentylacyjnych – ten projekt nie wymaga podpisu. Dodajmy do tego rury wydechowe poprowadzone wzdłuż karoserii, ogromny blower na masce oraz żaluzje zamiast klasycznej tylnej szyby – to jest właśnie Hoonifox.

Hoonifox

No dobrze, a co kryje się pod tą imponującą maską? Tego na razie jeszcze nie wiemy, a to dlatego, że jest to projekt wirtualny i w chwili obecnej nie ma swojego realnego fizycznego odpowiednika. Jednak możemy być pewni, że i tym razem Block nas nie zawiedzie, bo bierze pod uwagę wykorzystanie jednostek z Hoonicorna lub Hoonitrucka, a może nawet przekonstruowany elektryczny napęd nowego Mustanga Mach E. Jedno jest pewne – będzie ciekawie, a jak bardzo, to się okaże na Gymkhanie 11.

{{ gallery(2655) }}

Najnowsze