Wielkopolanki za kółkiem 2016 – relacja

6 marca czyniąc zadość pięknej i wieloletniej tradycji męska część Automobilklubu Wielkopolski z okazji Dnia Kobiet zorganizowała specjalnie dla Pań wyjątkowe wydarzenie. W niedzielny poranek na Tor „Poznań” przybyło 120 Pań w blisko 50 samochodach by wziąć udział w kolejnej edycji Rajdu Samochodowego „Wielkopolanki za Kółkiem”, któremu od trzech lat patronuje Klementyna Śliwińska - pierwsza wielkopolska automobilistka.

Na tym jedynym tego rodzaju obiekcie w Polsce zlokalizowany był start, mety poszczególnych odcinków oraz próby samochodowe. W  tegorocznej edycji rajdu próby ustawione były poza nitką toru jednak dzięki uprzejmości firmy Carrera Cars Team, która w tym dniu organizowała „Tor Poznań Track Day”, Panie mogły uczestniczyć w Super Taxi Drive, czyli przejażdżkach po torze wyścigowym sportowymi samochodami w towarzystwie wytrawnych kierowców. I chociaż pogoda nie sprzyjała zaprezentowaniu pełnych możliwości tych aut, większość Pań doznała wyjątkowych wrażeń w czasie tych jazd.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych wszystkie Panie dotarły na metę bez przykrych niespodzianek za to w dobrych nastrojach.  Po przybyciu na metę czekał ciepły posiłek wraz ze słodkim poczęstunkiem a w czasie oczekiwania na wyniki otwarte były 2 spośród 4 prób sprawnościowych, na których Panie mogły wielokrotnie poprawiać czasy. Obydwa puchary za te dodatkowe konkurencje przypadły Joannie Piotrowskiej. W klasyfikacji wszystkich 4 prób sprawnościowych liczonych do klasyfikacji rajdowej zwyciężyła  Klementyna Michalska (imię jak widać zobowiązuje). Imprezę zakończyła ceremonia wręczenia nagród. Pierwsze miejsce przypadło Agnieszcze Bocian i Barbarze Dąbrowskiej, drugie – Monice Bzdziel i Annie Rajewskiej a trzecie Dorocie Kolber i Magdalenie Wojciechowicz.

Wśród nagród było 8 samochodów na weekend z pełnymi zbiornikami paliwa od firm Pol-Car, Nissan Polody, Lee Motors, Krotoski-Cichy i Opel Szpot, karnety na zajęcia fitness od Just4Fit, tygodniowy specjalistyczny catering od Fit&More oraz niezliczona ilość przydatnych w domu przedmiotów ufundowanych przez Automobilklub Wielkopolski. Wszystkie Panie zostały obdarowane okolicznościowym kubkiem, dyplomem ze swoim zdjęciem. Serdecznie dziękujemy sponsorom i partnerom.

Sprawność organizacyjna oraz fachowość uprawnionych do tej pracy sędziów sprawiły, że impreza odbyła się bez opóźnień i z zapewnieniem jak najlepszych warunków bezpieczeństwa. Najlepszą zapłatą za włożony trud kilkunastoosobowej grupy organizatorów z Komisji Sportu Popularnego i Turystyki i Komisji Pojazdów Zabytkowych pracujących pod kierunkiem Komandora Huberta Piątka był uśmiech Pań od początku do końca imprezy. Już dziś zapraszamy Panie na przyszłoroczną imprezę.{{ download(124) }}

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze