Wielki sukces Jorge Lorenzo

Ostatnia runda Motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM MotoGP, która odbyła się w Walencji stała się spełnieniem pragnień Jorge Lorenzo.

Należący do zespołu Movistar Yamaha MotoGP kierowca z Majorki zakończył wreszcie długi pościg za kolegą z zespołu Valentino Rossim, który w efekcie dojechał na metę jako drugi. Obok tych dwóch gwiazd, jak zawsze wystąpiła marka Abarth, oficjalny sponsor oraz oficjalny dostawca samochodów dla zespołu.

Grand Prix Motul „Comunitat Valenciana” było dla Jorge Lorenzo okazją do nadrobienia utraconych punktów, co udało się właśnie na własnym torze. Hiszpańskiego kierowcę przed wyścigiem dzieliła siedmiopunktowa różnica od lidera klasyfikacji, którą zniwelował, zajmując pierwszą lokatę i zamykając mistrzostwa 330 punktami. Valentino Rossiemu nie wystarczyło czwarte miejsce w tym GP, które dało mu 325 punktów.

Dla zespołu Movistar Yamaha MotoGP był to sezon ogromnych sukcesów, w którym logo Skorpiona zawsze błyszczało na owiewce Yamahy YZR-M1. Aby jak najlepiej uczcić tę okazję, po zakończeniu Grand Prix, Abarth zaprezentował specjalne logo na cześć zdobycia trzech tytułów, które zdobić będą wszystkie 595-ki Yamaha Factory Racing Edition.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze