Edyta Klim

Wielka podróż, mały motocykl i książka dla dzieci

Nathan Millward postanowił przejechać trasę z Sydney do Londynu na malutkim motocyklu pocztowym. A własne przygody stały się dla niego inspiracją do stworzenia bajki dla dzieci.

Nathan Millward mieszkał i pracował w Australii, jednak pewnego dnia dowiedział się, że jego wiza nie zostanie przedłużona i ma 3 dni na opuszczenie kraju. Swój wyjazd postanowił zamienić w przygodę życia i do Londynu wyruszył na motocyklu pocztowym Hondy o pojemności 105 ccm i osiąganej prędkości maksymalnej – 60 km/h. Nadał mu, a raczej jej imię „Dorothy”.

Jego powrót do domu trwał 3 lata, a po drodze odwiedził: Malezję, Tajlandię, Indie, Iran, Turcję, Grecję, Bułgarię, Rumunię, Węgry, Austrię, Niemcy i Francję – łącznie przejechał 42.000 kilometrów. Kolejna podróż Nathana i Dorothy objęła trasę przez Amerykę na Alaskę, a obie wyprawy zaowocowały książkami podróżniczymi.

Nathan Millward postanowił także stworzyć adaptację swojej podróży dla dzieci, w postaci książki o Dorotce – „The Amazing Adventures of Dorothy – A motorcycle’s journey from Sydney to London”. Można już ją nabyć w przedsprzedaży:

https://www.nathanmillward.com/product-page/the-amazing-adventures-of-dorothy-a-motorcycle-s-journey-from-sydney-to-london , a wysyłkowa sprzedaż ruszy pod koniec czerwca.

Dorotka pracuje na poczcie w Sydney i pewnego dnia ma dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata. Po drodze spotyka barwne postacie, przemierza góry i pustynie oraz odkrywa, jak wiele radości daje jej ta podróż. Książka jest skierowana do czytelników w wieku 10-13 lat i ma wiele ilustracji.

 Obecnie Nathan organizuje tanie wycieczki motocyklowe o nazwie „The Garbage Run”, gdzie zaprasza ludzi, żeby po prostu pojechali z nim w podróż, bez względu na to, jakie motocykle posiadają i ile mają doświadczenia.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Tosz to Pan Juro Bimbar!! A dziesz to Pan w kałabunie sie zaszportał? Tosz Pan nie widzioł co my za szlumpy zapumpali? Ino jechoł jechoł a tu piszo Pani Edyto Wrucho!!!!!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze