Why we ride, czyli niezwykły dokument motocyklowy – film

Film z 2013 roku zatytułowany "Why we ride" (polskie tłumaczenie: "Co nas kręci") oparty jest na wywiadach z wielbicielami dwóch kółek. Motocaina.pl patronuje projekcji filmu w Polsce.

Why we ride – Co nas kręci, już niebawem w kinach!
fot. plakat filmu

Jest to produkcja, która ma szansę trafić do serc nawet tych, co to z motocyklem w swoim życiu nie mieli, nie mają i nie będą mieć nic wspólnego. A tym, co nie wyobrażają sobie życia bez brzmienia motocyklowego silnika, pokaże ilu mają ludzi podobnych do siebie – nadzwyczajnych.

Część filmowych bohaterów zawodowo parała się motocyklizmem. Po wysłuchaniu ich opowieści ma się wrażenie, że każdy z nas może ujarzmić dwa kółka i czerpać z tego nieopisaną przyjemność. Nawet, jeżeli nie wyobrażacie sobie siebie i motocykla, to obejrzenie owego obrazu może wam przynieść naprawdę sporo frajdy. Dobra realizacja, humorystyczne wątki, fabuła prawdziwej pasji to coś, czemu warto poświęcić czas.

Chcesz wygrać wejściówki na pokaz przedpremierowy „Co nas kręci” w Warszawie? Obserwuj Motocainę w przyszłym tygodniu – będzie konkurs!

Film Bryana H. Carolla wniesie również trochę wiedzy o początkach motocyklizmu, pierwszych wyścigach, etc.

Wszystko to uzupełnione jest pięknymi ujęciami, także slow motion, które (łącząc się w całość) sprawiają, że widz otrzymuje niezwykły obraz pokazany z perspektywy dwóch kółek. Dokument nie ma narratora – to ciąg opowieści poszczególnych entuzjastów motocykli.

Film jest dostępny na dvd, a jego reżyser marzy o tym, by z każdej poszczególnej opowieści zrobić odcinek telewizyjnego serialu (ma bowiem nakręcone ponad 300 godzin materiału). Trzymamy więc kciuki za ten pomysł. Nie inaczej!

Hasło przewodnie produkcji to: everyone has a reason! (każdy ma swój powód).

Przynajmniej 17 sal w Multikinie i 15 kin studyjnych będzie od 30 maja grało „Co nas kręci” – polecamy znaleźć powód, by obejrzeć ten dokument.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze