Wendy i Mike, z dzieckiem w wózku bocznym, wyruszają w roczną podróż po Ameryce Południowej!

27 lutego 2019
Wendy, Mike i ich córka Montessa stoją właśnie u wrót wielkiej przygody. Postanowili rzucić wszystko i wyjechać do Ameryki Południowej na rok.

Wendy jest mechanikiem motocyklowym, a także od 14 lat prowadzi sklep dla motocyklistów. Mike spędził 25 lat w branży filmowej. Ich dotychczasowe podróże motocyklowe były wprawdzie intensywne, ale obejmowały maksymalnie do 3 tygodni w trasie.

Teraz para postanowiła spełnić swoje największe marzenie - zakończyć wszystkie zobowiązania zawodowe i wyruszyć w roczną podróż motocyklową, zabierając swoją córkę do wózka bocznego. Montessa ma 5 lat i już sporo kilometrów w wózku bocznym za sobą. W pierwszą podróż rodzice zabrali ją, gdy miała jedynie 4 miesiące! Ich wspólnym celem jest Ameryka Południowa, ponieważ tą Północną mają już zaliczoną.

Pomysł początkowo wydawał im się niemożliwy do zrealizowania, jednak zainspirowani blogami podróżników, wzięli się ostro za jego realizację. Wendy zajmuje się logistyką motocykli do Ameryki Południowej i wszelkimi dokumentami. W czasie podróży będzie głównym mechanikiem i nawigatorem. Mike zajmuje się planowaniem trasy, szukaniem możliwości wymiany pracy i wolontariatu oraz dokumentacją podróży foto i video. Cała trójka uczy się też podstaw języka hiszpańskiego.

- Jesteśmy normalnymi ludźmi z normalnymi pracami, obowiązkami, rachunkami i dzieckiem. Nie jesteśmy niezależnie zamożni i nie wygraliśmy na loterii (... jeszcze). Właśnie dotarliśmy do punktu krytycznego, w którym lęk przed nieznanym uległ w pełni pasji do przygody i życia – podsumowują.

 

Przygody tej rodziny możecie śledzić tutaj:

https://thirdwheeladventures.com/

https://www.facebook.com/ThirdWheelAdventures/

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!