Warsztaty kulinarne z Nissanem? Czemu nie?!

Portal allaboutlife.pl, wspólnie z marką Nissan, zaprosił nas do uczestnictwa w smakowitych, świątecznych warsztatach kulinarnych. Jednak bez jazd testowych nie mogło się obyć! Wyścigi na czas Nissanem X-trail, slalom Qashqaiem oraz przejażdżka Navarą po bezdrożach, a wszystko to zakończone wigilijną kolacją - zapraszamy do naszej relacji z wydarzenia!

Świąteczny czas zawsze powoduje, że nawet my – totalnie zakręcone na punkcie motoryzacji – przypominamy sobie o kulinariach. Bo przecież każda z nas chciałabym pysznie gotować! Ale nie każda potrafi. Gdy zbliża się Boże Narodzenie, zastanawiamy się, co by tu przygotować. Postanowiłyśmy wybrać się na „warsztaty kulinarne z gwiazdą”, bo tak brzmi nazwa tego wydarzenia, choć gwiazd było bez liku – i nauczyć się robić kilka ciekawyc, świątecznych potraw.

Sama akcja „Warsztaty z gwiazdą” promuje zdrowe nawyki kulinarne, żywieniowe i zdrowy styl życia. W okresie świątecznym, gdzie jemy zdecydowanie więcej niż zwykle, warto zadbać o ruch na świeżym powietrzu i dotlenienie organizmu. Nawet rodzinna przejażdżka autem poza miasto i krótki spacer w lesie może okazać się zbawienny dla naszego organizmu, dostarczyć wiele pozytywnych emocji oraz zintegrować rodzinę.

Impreza odbyła sie w HOT_elarnii, położonej w podpoznańskim Puszczykowie. Ponieważ partnerem wydarzenia była marka Nissan, miałyśmy okazję potrenować slalom na drodze utwardzonej, ale i dziurawej, gdzie nowy Nissan Qashqai (nasze pierwsze wrażenia z jazdy tym autem tu) sprawdził się znakomicie! Świetnie amortyzował nierówności i cały czas zachowywał się stabilnie i pewnie.

Szybka przesiadka do modelu X-Trail i przejeżdżamy ten sam slalom, jednak z nie lada utrudnieniem. Podczas prowadzenia zapalają się w różnych miejscach we wnętrzu auta lampki sportlight, które musimy dotknąć jednocześnie jadąc. W ten sposób mierzymy swój czas reakcji i testujemy motorykę. Cóż – wygrałyśmy!

Kolejną ciekawostką była jazda Micrą z zaklejonymi szybami, po rondzie, ale posługując się jedynie kamerami, pozwalającymi w tym modelu mieć widoczność dookoła samochodu 360 stopni. To niesamowite uczucie nie móc nic widzieć na zewnątrz, gdy trzeba polegać wyłącznie na widoku z kamer. Najzabawniejsze, że spokojnie da się manewrować w ten sposób i objechać rondo, mieszcząc się między ciasno rozstawionymi na nim pachołkami.

Na koniec gratka – offroadowa przejażdżka Nissanem Navara, po trasie, której nie było. Wiodła właściwie polami i lasem, przez grząskie błoto, które kompletnie nie robiło wrażenia na tym pancernym aucie. Navara zachowywał się niczym czołg przejeżdżając kolejne metry, nie zakopawszy się ani razu.

Po motoryzacyjnych emocjach przyszedł czas na relaks. Na dobry początek naczyłyśmy się jak zrobić profesjonalny i przepięknie wyglądający świąteczny wieniec, którego bazę dostarczyła kwiaciarnia Usłane Różami. Przy okazji dowiedziałyśmy się wiele o kosmetykch koreańskich Missha.

Potem rozpoczęły się warsztaty kulinarne. Z Masterchefa na „Warsztaty z Gwiazdą” przybyła do nas współautorka wszystkich przepisów, koordynatorka gotowania – Sylwia Chrzanowska-Olbryś. Przy kilku stołach zgromadziły się panie – dziennikarki i blogerki, które pozostawały tym samym w jednym zespole, nad którym czuwał znany kucharz (Jacek Blacharski, Łukasz Konik, Krzysztof Chełchowski, Monika Mrozowska, Justyna Marszałkowska-Jakubik). W naszym przypadku osobą nadzorującą naszą pracę była modelka, Kamila Szczawińska, autorka książek o zdrowym stylu życia i zdrowym odżywianiu. Wspólnie z Kamilą i pod jej okiem stworzyłyśmy niesamowite śledzie w marynacie pomidorowej z pomarańczą, pachnące przyprawami korzennymi, świąteczne, przepyszne. Całość marynaty niejako usmażyła się (oczywiście bez śledzi) na beztłuszczowej patelni Zepter. Składniki potraw to klucz do smaku – do innych potraw używaliśmy pomidorów, oliwek, kaparów z Ole!, jogurtów i śmietany z Krasnystawu, na zimno olejów SemCo i świeżych ziół Baziółka. Do tego powstały dwa napoje: korzenna bajka na bazie kawy Inki oraz rozgrzewjący, zimowy napój Vitax na herbacie gruszkowo-cynamonowej. Pychotka!

W tym czasie inne zespoły tworzyły własne pomysły na świąteczne potrawy, które później wszyscy uczestnicy mogli skonsumować przy suto zastawionym wigilijnym stole. Wszystkie przepisy do ściągnięcia poniżej.
{{ download(203) }}

Po kolacji grałysmy w świetną grę: „Ubongo”, wydaną przez Egmont, światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce (ponad 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy). Polecamy taką rozrywkę!

Dziękujemy portalowi allaboutlife.pl za zaproszenie, marce Nissan za ciekawe, motoryzacyjne doświadczenia oraz Kamili Szczawińskiej za chęć wyedukowania nas.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze