Quantcast

W weekend startuje „Women’s Challenge 4×4”, najbardziej kobiecy off-road na świecie. To jedyny taki rajd w Polsce

„Women’s Challenge 4x4” to jedyna tego typu impreza w Polsce, w której biorą udział wyłącznie kobiece załogi. Panie rywalizują w samochodach terenowych, mocno zmodyfikowanych autach 4x4, tzw. „zmotach”, pojazdach typu UTV oraz na quadach.

„Women’s Challenge 4×4” startuje w sobotę 18 czerwca o godz. 9:30 w centrum Wisły (pl. B. Hoffa). Na rampie startowej uroczyście zaprezentują się wszystkie załogi, które następnie przejadą w kierunku prywatnego toru off-road „Pod Piramidą” (Wisła, ul. Kamienna 19). Tam na specjalnie przygotowanych dla każdej z klas odcinkach specjalnych, będą walczyły z błotem, podjazdami, trawersami, wodą i czasem. 

Emocje na tym rajdzie sięgają zenitu. Przyjeżdżają do nas kobiety w wieku od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, na co dzień wykonujące przeróżne zawody, często udział w „Women’s Challenge 4×4” to dla nich podjęcie wyzwania typu skok na bungee. Ma dostarczyć wrażeń, które zostaną z nimi na długo. Na jubileuszową edycję zaprasza wielokrotny Rajdowy Mistrz Polski i Europy, v-ce Mistrz Świata Kajetan Kajetanowicz, który osobiście kibicował naszym zawodniczkom.

„Women’s Challenge 4x4”
„Women’s Challenge 4×4”, fot. materiały prasowe

Kto może wziąć udział w rajdzie? Każda kobieta, która ma na to ochotę. Wystarczy praktycznie seryjny samochód terenowy, koleżanka na „gorącym” fotelu pilota i dobry humor. Dla debiutantek przygotowana jest specjalna klasa Family, gdzie drugim pilotem może być doświadczony w off-road’zie mąż, syn lub kolega (szczegóły w regulaminie rajdu na stronie www.womenschallenge.pl). Zapisy trwają, więc ciągle można dołączyć do damskiej, off-road’owej ekipy. 

„Women’s Challenge 4x4”
„Women’s Challenge 4×4”, fot. materiały prasowe

Organizatorzy rajdu „Women’s Challenge 4×4” praktycznie od początku istnienia imprezy współpracują z Fundacją Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach. Fundacja prowadzi hospicjum domowe, obejmujące specjalistyczną, bezpłatną opieką nieuleczalnie chore dzieci w miejscu ich zamieszkania. W niedzielę 19 czerwca, podczas uroczystego zakończenia rajdu, odbędzie się rodzinny piknik ze Świetlikowem, na którym przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m.in. ustanowienie rekordu w ilości namalowanych kredą dziecięcych rączek na… Fiacie 126p. Od godz. 10:00 do 14:00 odbędą się licytacje nagród ufundowanych przez partnerów rajdu (dochód trafi na konto Świetlikowa), a w samo południe z okazji V rocznicy „Women’s Challenge 4×4” na scenę wjedzie off-road’owy, urodzinowy tort.

Wstęp na całą imprezę jest wolny. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze