Daria Mikólska

Ken Block ma konkurencję – żona i córka startują w rajdach

Ken Block i jego ekipa zameldowała się na starcie ostatniego rajdu w USA. Znany rajdowiec wystartował trzema samochodami Hoonigan Racing Division.

Ken Block to motorsportowy człowiek-orkiestra. Okazuje się, że motoryzacyjną pasję dzielą z nim dwie najważniejsze kobiety w jego życiu – żona i nastoletnia córka. Rodzinne trio wystartowało w rajdzie 100 Acre Wood.

Wiele osób kojarzy Kena Blocka z serii Gymkhana, ale w międzyczasie Amerykanin zaliczył całkiem sporo startów w różnych rajdach. W ostatnich latach był blisko związany z Subaru i Fordem, ale od niedawna rozpoczął współpracę z Audi.

Zobacz: Amerykański mistrz driftu poprowadził dakarowe Audi RS Q e-tron.

W ostatni weekend Ken Block wystartował z mocną, rodzinną reprezentacją w postaci żony i córki podczas 37. Rally in the 100 Acre Wood. To runda organizowana przez American Rally Association – czyli główny czempionat w UAS.

Lia Block
Lia Block

Jednak na jego prawym fotelu Hyundaia i20 Coupe w specyfikacji WRC na próżno było szukać kobiecego wsparcia. Pilotował go Allesandro Gelsomino. Żona Lucy (z Michelle Miller w roli pilota) w tym czasie poprowadziła Forda Fiestę w specyfikacji Rally3.

Lucy Block
Lucy Block

Największym zaskoczeniem tego rajdu była zaledwie 15-letnia córka Lia, która złapała za stery Forda Fiesty RT2, pilotowana przez Mattew Jamesa. Nie był to jej pierwszy kontakt ze sportowymi maszynami. Już od kilku lat ma okazję sprwadzać ekstremalne maszyny należące do ojca.

Nastolatka nie ma jeszcze prawa jazdy, ale wystartowała w ramach licencji ojca. Rajdowy debiut wyszedł jej doskonale – zajęła 5. miejsce w swojej klasie i 21. miejsce w klasyfikacji generalnej. Samochód prowadzony przez żonę Lucy miał problemy techniczne i nie wystartował w kilku odcinkach.

Lia Block Ford Fiesta
Lia Block w Fordzie Fiesta na polskich tablicach rejestracyjnych

O lekkim pechu może mówić również Ken Block, który wraz z Allesandro Gelsomino ustrzelił na odcinku specjalnym jelenia. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Panowie prowadzili przez cztery odcinki specjalne, ale ostatecznie zajęli drugie miejsce w „generalce”.

Ken Block zapowiedział już, że jego Hoonigan Racing Division wystartuje jeszcze w kilku rajdach w takim składzie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze