Quantcast
Paula Lazarek

W tych miejscach taniej „zatankujesz” elektryka. Jest jeden warunek

Jeśli masz samochód elektryczny, to z pewnością zależy Ci, aby jak najtaniej naładować baterie w trasie. Sprawdź, co musisz zrobić, aby faktycznie tak było.

Nie każdy wie, że istnieje taka organizacja jak EV Klub Polska. To największy w Polsce klub użytkowników samochodów elektrycznych. Jeśli jeszcze nie jesteś jego członkiem, a w Twoim garażu stoi świeżutki elektryk, to przeczytaj koniecznie ten artykuł, ponieważ możesz realnie zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Klub właśnie wprowadza zniżki we współpracy z kolejnym operatorem stacji ładowania. Po sieci GreenWay Polska, w ramach której klubowicze zrealizowali ze zniżką ponad 13,7 tys. sesji ładowania i pokonali ponad 1,5 mln km, członkowie EV Klub Polska mogą teraz taniej ładować swoje auta korzystając z ładowarek sieci GO+EAuto. W sumie klubowicze mają do dyspozycji niemal pół tysiąca stacji ze zniżką w całej Polsce.

GO+EAuto w swojej sieci posiada 44 stacje, ze znaczną przewagą stacji typu DC. Są one głównie zlokalizowane na południu Polski, jednakże docelowo na koniec 2023 roku mają pojawić się na terenie każdego województwa. W kolejnych latach sieć ma rozszerzać się cyklicznie, zarówno w roku 2022, jak i 2023 w tempie 20 stacji rocznie. W głównej mierze będą to szybkie stacje ładowania o mocach 150 kW i więcej. Firma GO+EAuto, w ramach portfolio, oferuje ponadto także stacje ładowania, wśród których są m.in. warianty naścienne AC, wolno stojące punkty AC lub DC oraz warianty ultraszybkie DC.

Aby tankować taniej, warto wiedzieć, że za sam fakt rejestracji w Klubie przyznana zostanie bonifikata w postaci 5%-owego kodu rabatowego. Po wypełnieniu 3 ankiet w panelu badawczym EV Klub Polska, bonus zwiększy się do 7%, a po wypełnieniu 6 ankiet do 10%. Wypełnienie ankiety zajmuje dosłownie kilka minut, a na podstawie ich wyników tworzona jest baza preferencji obecnych i przyszłych kierowców e-pojazdów, dzięki której Klub będzie mógł jeszcze aktywniej zabiegać o interesy społeczności użytkowników EV w Polsce. 

Tyle wystarczy, by obniżyć koszty ładowania –  z 1,60 zł/kWh (DC do 40 kW) do 1,52 zł/kWh przy 5%-owej bonifikacie, do 1,49 zł/kWh przy 7%-owej i do 1,44 zł/kWh przy 10%-owej uldze. Jeżeli natomiast użytkownik korzysta ze złącza Typ 2 (AC do 22 kW), to koszty zmniejszają się odpowiednio z 1,15 zł/kWh do 1,09 zł/kWh, 1,07 zł/kWh i 1,04 zł/kWh. Uruchomienie ładowania może odbywać się na dwa sposoby – z poziomu aplikacji lub przy wykorzystaniu karty RFID, które można odebrać w biurze EV Klub Polska lub podczas comiesięcznego spotkania #MonthlyMeetUp, organizowanego przez Klub.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze