Quantcast
Karolina Chojnacka

W Series zza kulis. Powstał film dokumentalny o kobiecej serii wyścigowej! Gdzie będzie można go obejrzeć?

W Series to seria wyścigowa tylko dla kobiet, której celem jest zmiana oblicza sportów motorowych. Film dokumentalny „W Series: Driven” przedstawia wzloty i upadki z życia kierowcy wyścigowego, pokazując od kulis, jak wyglądała rywalizacja zawodniczek w inauguracyjnym sezonie kobiecej serii wyścigowej.

W Series to seria wyścigowa dedykowana kobietom, która ma być wyścigową trampoliną dla zawodniczek, które do tej pory borykały się z problemami sponsorskimi. Pomysłodawcom W Series przyświeca słuszna idea – pomoc w rywalizacji na wysokim poziomie wszystkim paniom, które osiągają świetne wyniki w wyścigach, ale utknęły w niskich klasach w drodze do… Formuły 1. Teraz, dzięki serii filmów dokumentalnych możemy przyjrzeć się rywalizacji pań zza kulis.

Film dokumentalny „W Series: Driven” skupia się na pierwszym, historycznym sezonie W Series, który wystartował w 2019 roku. Dokument przedstawia  wzloty i upadki z życia kierowcy wyścigowego, pokazując od kulis, jak wyglądała rywalizacja zawodniczek w inauguracyjnym sezonie kobiecej serii wyścigowej.

„W Series: Driven” podkreśla odwagę i wytrwałość zawodniczek na torze i poza nim, gdy przesuwają granice w dążeniu do akceptacji i sukcesu w branży, która od prawie pół wieku nie widziała kobiety-kierowcy w stawce Formuły 1.

Sześć odcinków serialu dokumentalnego „W Series: Driven” będzie dostępnych do obejrzenia od niedzieli 20 czerwca na brytyjskiej platformie All 4.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze