W Mustangu prawie urwała się maska

Jazda samochodem z uszkodzonym nadwoziem nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zdecydowanie nie była w tym przypadku.

Osoby jadące kilka dni temu przez warszawski most Marii Skłodowskiej-Curie mogły trafić na bardzo niecodzienny widok – Forda Mustanga z uszkodzonym przodem. Największym problemem była wyraźnie wgięta maska, ale zaczepy nadal ją trzymały.

Pomimo tego jazda samochodem w takim stanie nie wydawała się rozsądna, a tym bardziej jazda z większą prędkością. Kierowca nie przejął się tym, czego szybko pożałował. Zaczepy puściły i maska z impetem się otworzyła, uszkadzając szybę i zasłaniając widok.

Najnowsze

Szaleli Mercedesem i to nagrywali. Skończyli w rowie

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia, ale dużo światła rzuca na sprawę nagranie, które trafiło do sieci.

Do wypadku doszło w miejscowości Pomarzany (powiat kutnowski). Mercedes wypadł z drogi i dachował w rowie. Podróżowało nim troje młodych ludzi – mężczyźni w wieku 20 i 21 lat oraz nieletnia dziewczyna. Wszyscy trafili do szpitala.

Dokładne okoliczności tego wypadku są dopiero wyjaśniane, ale do sieci trafiło nagranie, które pokazuje co podróżujący Mercedesem robili przed wypadkiem. Jest to złączona w jedno nagranie relacja z Instagrama, która zaczyna się od picia wódki, a później przechodzi w szaleńczą jazdę samochodem. Momentami auto jedzie nawet 160 km/h przez teren zabudowany! Warto obejrzeć całe to nagranie, choć jest momentami zatrważające.

Najnowsze

Przewożenie psa w samochodzie – nie narażaj siebie i pasażerów!

Pies jest bardzo często uważany za prawdziwego członka rodziny. O ile jednak mało kto dzisiaj odważy się przewozić dzieci bez zapięcia w fotelikach lub bez zapięcia pasami, niestety tego samego nie można powiedzieć o zmotoryzowanych, przewożących ulubione czworonogi.

Nowa ankieta konsumencka przeprowadzona na zlecenie Forda wykazała, że aż 32 procent kierowców nie zabezpiecza swoich psów przewożonych w samochodzie. * W wielu krajach odpowiednie zabezpieczenie przewożonych psów jest usankcjonowane przez obowiązujące przepisy, ponieważ udowodniono, iż jest to bezpieczniejsze nie tylko dla samych zwierząt, ale i dla kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Prace nad tworzeniem całkowicie nowego Forda Focusa miały szczególne znaczenie dla jednego z konstruktorów Forda – Rene Bernsa, który wnętrze nowego samochodu projektował w taki sposób, aby możliwe było bezpieczne przewożenie czworonogów. Inspiracją był należący do projektanta trzyletni owczarek australijski wabiący się Emil.

Podczas prób, Rene Berns korzystał z „pomocy” Emila, szukając sposobu zmieszczenia w przestrzeni bagażowej samochodu możliwie największego kojca. W efekcie, w samochodzie można wygodnie przewozić nawet irlandzkiego wilczarza, który jest uważany za rasę, której przedstawiciele osiągają najwyższy wzrost wśród psów.

„Jeżeli masz ulubionego czworonoga, trzeba zawsze myśleć o jego bezpieczeństwie w taki sam sposób, w jaki myślimy o każdym innym członku naszej rodziny” – tłumaczy instruktor szkolenia psów, Graeme Hall, znany w swoim środowisku jako „The Dogfather”. „Ja zawsze przewożę swojego własnego psa, suczkę Lily, w kojcu umieszczonym w przestrzeni bagażowej samochodu. W ten sposób pies ma swobodę ruchu, a przy tym nie stwarza zagrożenia dla osób jadących samochodem. Sądzę, że to najlepsze rozwiązanie.”

Spośród zmotoryzowanych, którzy przyznali, że nie zawsze przewożą swoje czworonogi z zachowaniem prawidłowych zabezpieczeń, 32 procent powiedziało, że robi tak, ponieważ psy tego nie lubią, 31 procent respondentów odpowiedziało, że nie ma takiej potrzeby przy krótkich przejazdach, 14 procent stwierdziło zaś, że w ich samochodach nie ma odpowiedniej ilości miejsca, aby zmieścić kojec dla psa.

Więcej niż 26 procent respondentów, którzy nie zabezpieczają czworonogów w samochodzie przyznało, że ich pies wystawia głowę przez otwartą szybą w czasie jazdy. Niektórzy przyznali także, iż zdarzało się, że ich ulubieńcy wyskakiwali przez otwarte okno, co w niektórych przypadkach kończyło się obrażeniami, a nawet śmiercią psa. Zmotoryzowani przyznawali także, że były przypadki, iż pies przeszkodził w prowadzeniu samochodu, co doprowadziło do wypadku. Oprócz tego, psy przestawiały dźwignie włączania kierunkowskazów, zasłaniały widok przez przednią szybę, a nawet zdarzały się incydenty z pogryzieniem osób we wnętrzu samochodu.

Należy się liczyć z ewentualnością zakwestionowania wypłaty ubezpieczenia, w przypadku stwierdzenia, że pies był przewożony w samochodzie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Ocenia się, że w przypadku uderzenia przez samochód w przeszkodę z prędkością 40 km/h, niezabezpieczony czworonóg może zostać wyrzucony ze swojego miejsca z siłą równą 40-krotności jego wagi. **

Wraz ze specjalistami z zespołu projektantów pracującym w Kolonii, Rene Bernsowi udało się maksymalnie powiększyć wymiary przestrzeni bagażowej poprzez zwiększenie gęstości warstwy pianki będącej częścią podsufitki, skrócenie śrub mocujących zawiasy oraz zmianę obrysu otworu drzwi tyłu nadwozia.

„Wiem dobrze jak ważne dla mnie jest to, że mogę zabierać Emila w każdą podróż moim samochodem i jestem dumny z tego, że udało mi się stworzyć przestrzeń, w której zmotoryzowani właściciele psów i ich ulubieńcy mogą podróżować wygodnie i – co najważniejsze – bezpiecznie” – powiedział Rene Berns.

Nowy Ford Focus kombi wchodzi do sprzedaży na rynkach w całej Europie, stając się ważnym uzupełnieniem rodziny modeli, na która składają się: stylowe wersje Focus Trend i Titanium, sportowy Focus ST-Line, luksusowa wersja Focus Vignale, a także model Focus Active, czyli pierwszy crossover inspirowany samochodami klasy SUV.

* Ankieta przeprowadzona przez serwis onepoll.com w listopadzie wśród 5 tysięcy kierowców posiadających psy we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. 2018.

** https://www.allianz.com/en/press/extra/knowledge/mobility/140709-keeping-pets-safe-in-the-car.html

Najnowsze

Zobacz samochód zespołu, w którym będzie się ścigał Robert Kubica!

Jeśli nie możesz pojechać na jeden z wyścigów, w którym wystartuje Robert Kubica w tym sezonie, możesz do 5 lutego na własne oczy obejrzeć samochód zespołu Williams Racing, w którym będzie się ścigał polski kierowca.

{{ tn(18194) left }}Bolid Williams Racing – zespołu, dla którego w tym sezonie F1 będzie jeździł Robert Kubica –  jest dostępny dla kibiców. Maszynę można oglądać w siedzibie PKN Orlen w Warszawie do 5 lutego.

Za nami konferencja prasowa, podczas której ogłoszono nawiązanie współpracy pomiędzy zespołem Williams Racing, Robertem Kubicą i PKN Orlen. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zobaczyć bolid teamu Williams z 2017 roku (zbliżony do tego, którym Robert Kubica będzie zmagał się na torach wyścigowych całego świata w sezonie 2019), na którym zaprezentowano ekspozycję logotypu Orlen.

Fani królowej motoryzacji i wracającego do ścigania w F1 Kubicy, mogą obejrzeć bolid w siedzibie PKN Orlen, w budynku Senator na ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Jest to niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się z bliska maszynie, która osiąga ponad 300 km/h i zrobić jej zdjęcie.  

Najnowsze

Szeryf prawie spowodował kolizję

Blokowanie innym kierowcom możliwości przejazdu musi być warte ryzyka uszkodzenia własnego samochodu.

Wielokrotnie pokazywaliśmy wam głupotę tak zwanych szeryfów drogowych, którzy blokują drogę kierowcom korzystającym z sąsiedniego pasa. Ten przypadek jest jednak szczególny.

Szeryf w Mercedesie nie jechał między pasami, jak to zwykle ma miejsce. Ujawnił się dopiero widząc inne auto na lewym pasie. Zajechał mu wtedy drogę zupełnie nie biorąc pod uwagę tego, że kierowca tego pojazdu może nie zdążyć zatrzymać się w porę. Widać rola szeryfa wymaga czasem poświęceń i podejmowania ryzyka. O poziome intelektualnym tego pana niech zaświadczy gest, jakim zareagował na trąbienie.

Najnowsze