W dwa dni odzyskali 18 samochodów za ponad trzy miliony złotych!

To była kradzież na naprawdę dużą skalę i wydaje się, że doskonale zorganizowana. Pomimo tego policja bardzo szybko namierzyła, gdzie samochody zostały przetransportowane.

Policjanci otrzymali zawiadomienie dotyczące kradzieży 22 pojazdów z firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodów osobowych z siedzibą w Lubinie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, szybkie działania miejscowych funkcjonariuszy, którzy nawiązali współpracę z jednostkami policji w całym kraju, jak również za jego granicami, a także zaangażowanie samych pokrzywdzonych, doprowadziły w zaledwie dwa dni, do odzyskania 18 utraconych pojazdów o wartości ponad 3 milionów złotych.

Jak kradnie się Ferrari za milion złotych? To proste – w biały dzień wsiadasz i odjeżdżasz

Informacje przekazywane przez lubińskich funkcjonariuszy do poszczególnych jednostek policji, pozwoliły na szybkie odnalezienie ukradzionych aut, między innymi na terenie Pruszkowa, Brzegu, Oławy, Wrocławia, a także w Suwałkach. Jak ustalili funkcjonariusze, pozostałe samochody zostały przetransportowane poza granice naszego kraju, między innymi do Niemiec, Litwy, Czech, a nawet Serbii.

Łącznie odzyskano na terenie Polski siedem Lexusów oraz Audi A4. Pozostałe samochody odnalezione za granicą, zostaną po czynnościach procesowych ściągnięte do kraju.

Kradli nawet kilka aut jednej doby! Nie wiedzieli, że są na celowniku policji

Teraz trwają dalsze czynności zmierzające do odnalezienia reszty pojazdów, a także zatrzymania sprawców tej kradzieży.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze