Jak kradnie się Ferrari za milion złotych? To proste – w biały dzień wsiadasz i odjeżdżasz

Kiedy myślimy o kradzieży samochodu, szczególnie wyjątkowo drogiego, to często mamy przed oczami sceny niczym z amerykańskich filmów (jeśli nie akcji, to tych o wielkich napadach). Tymczasem okazuje się, że do wartego ponad milion złotych Ferrari, można po prostu podejść i odjechać. W biały dzień i na oczach świadków

Do kradzieży doszło 2 sierpnia około godziny 13:00 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Mielnie. To tam, ukryte pod plandeką, stało Ferrari 488 Spider o wartości ponad miliona złotych. Policja o tym zdarzeniu została powiadomiona tego samego dnia, kilka godzin później, gdy pracownicy ośrodka zauważyli brak samochodu na posesji. Od tego momentu zaczęły się intensywne policyjne poszukiwania.

Ukradli BMW M2. Wsiedli i odpalili jak swoje

Moment kradzieży został zarejestrowany przez kamerę monitoringu. Na nagraniu widać doskonale, jak do samochodu spokojnym krokiem podchodzi mężczyzna. Ściąga z niego plandekę, odciąga ją na bok. Nie spieszy się, nie reaguje na przechodzące obok postronne osoby. Następnie podchodzi do auta, pociąga za klamkę i po prostu wsiada, jakby Ferrari było otwarte! Cały czas trzyma jakiś pakunek pod pachą – prawdopodobnie urządzenie pozwalające na kradzież na walizkę. Mężczyzna przez chwilę siedzi w samochodzie (możliwe że rozprawia się z dodatkowymi zabezpieczeniami), a później odjeżdża.

Czy można ukraść auto w 6 sekund, czyli kradzież „na walizkę”

Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny, policjanci ustalili, że przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Finalnie, jak wynika z zapisów kamer, skradzione Ferrari opuściło Polskę. Policja podkreśla, że do poczynionych ustaleń przyczyniła się też aktywna postawa pokrzywdzonego, internautów, świadków oraz mediów, których spostrzeżenia i informacje były niezwłocznie weryfikowane.

Kolejne ustalenia policjantów przyczyniły się do wytypowania osób, które mały związek z kradzieżą wartego ponad milion złotych pojazdu. Już w połowie sierpnia czynności związane z ich zatrzymaniem zostały przeprowadzone równolegle na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Jednego dnia kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie przestępstw. Z uwagi na wcześniejsze ustalenia koszalińskich kryminalnych zatrzymanie jednego z mężczyzn realizowali policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach jak również w samochodach, którymi się poruszali, policjanci ujawnili narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina.                  

Prokurator Rejonowy w Koszalinie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem procesowym i wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi osobami wystąpił do Sądu Rejonowego w Koszalinie z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie podejmowane są dalsze czynności zmierzające przede wszystkim do odzyskania skradzionego pojazdu. W czynności te zaangażowane jest Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Miesiąc Mechanika – wyraź uznanie dla pracy swojego ulubionego mechanika i wygraj nagrody!

Castrol organizuje Miesiąc Mechanika, czyli kampanię, mającą na celu nagrodzić umiejętności i zaangażowanie lokalnych mechaników oraz warsztatów, dzięki którym społeczności w całej Polsce pozostają mobilne — co z pewnością warto docenić w czasie pandemii koronawirusa.

W pierwszym etapie kampanii marka Castrol ruszyła z akcją online zachęcającą kierowców do zarezerwowania usługi lub przeglądu samochodu przed zimą w najbliższym niezależnym warsztacie.

W kolejnym etapie Castrol zaprasza klientów z Polski do nominowania ulubionych mechaników lub warsztatów, aby wyrazić uznanie dla ich pracy. Kierowcy, którzy chcą włączyć się do akcji, muszą tylko wypełnić krótki formularz na stronie internetowej, w którym wskażą, kogo chcą nominować i dlaczego. Można to zrobić w terminie 28.09-14.11.2020 roku.

Miesiąc Mechanika – wyraź uznanie dla pracy swojego ulubionego mechanika i wygraj nagrody!

Przeczytaj też: Kobieta, zawód: mechanik samochodowy

Klienci mają szansę na wygranie nagród rzeczowych, a zwycięscy mechanicy mogą zdobyć szereg ekscytujących nagród, w tym parę butów wyścigowych podpisanych przez kierowcę Formuły 1 Daniela Ricciardo z zespołu Renault. Na pozostałych laureatów czekają wyjątkowe doświadczenia związane z F1 – udział w sesji czatu na żywo online z mechanikiem wyścigowym zespołu DP World Renault F1 oraz w wirtualnej wycieczce po strefie serwisowej zespołu.

Ambasadorzy sportów motorowych Castrol — kierowca F1 Daniel Ricciardo, gwiazda rajdów i rallycross, Petter Solberg oraz kierowca superbike’ów Cal Crutchlow — również uczestniczą w kampanii. Będą promowali Miesiąc Mechanika w swoich mediach społecznościowych, zachęcając kierowców do zaangażowania w akcję.

Pracowników i warsztaty można nominować na stronie: TUTAJ

Regulamin konkursu można znaleźć tutaj: REGULAMIN

Miesiąc Mechanika – wyraź uznanie dla pracy swojego ulubionego mechanika i wygraj nagrody!

Przeczytaj też: Kobieta-mechanik: sześć typów

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Volkswagen Taos – w erze elektryków zainauguruje ulepszoną wersję czterocylindrowego turbodoładowanego silnika spalinowego

Volkswagen Taos, podstawowy crossover marki, który zostanie wprowadzony na rynek w 2021 roku, zainauguruje ulepszoną wersję czterocylindrowego turbodoładowanego silnika, który obecnie znajduje się w Jetta.

Mimo że Volkswagen inwestuje gigantyczne środki w rozwój elektrycznych układów napędowych, to nie zamierza rezygnować z silników spalinowych. Właśnie ogłoszono, że ​​Taos, podstawowy crossover marki, który zostanie wprowadzony na rynek w 2021 roku, zainauguruje ulepszoną wersję czterocylindrowego turbodoładowanego silnika, który obecnie znajduje się w Jetta.

Moc Jetty pochodzi z 1,4-litrowej czterocylindrowej jednostki, która zapewnia 147 koni mechanicznych i 250 Nm momentu obrotowego. W roku modelowym 2022 Taos otrzyma 1,5-litrową ewolucję tego silnika, którego moc osiągnie 158 KM, chociaż jego moment obrotowy pozostanie niezmieniony. Kilka nowych technologii ma poprawić ogólną oszczędność paliwa.

Volkswagen wyjaśnił, że czterocylindrowy silnik Taosa działa w zmodyfikowanej wersji oszczędzającego benzynę cyklu Millera, więc wałek rozrządu zamyka zawory dolotowe na początku suwu dolotu. Powłoka APS w cylindrach zmniejsza tarcie, sterowany mapowo układ chłodzenia szybciej nagrzewa silnik, technologia zmiennej geometrii turbiny sprawia, że ​​turbosprężarka jest bardziej wydajna, a wysokociśnieniowy układ wtryskowy zmniejsza emisje poprzez optymalizację mieszanki paliwowo-powietrznej. Mówiąc prościej, silnik Taosa będzie czystszy niż ten znajdujący się pod maską Jetty.

Przeczytaj też: Volkswagen angażuje się w projekty klimatyczne. Priorytetem ochrona lasów

W standardzie będą napęd na przednie koła i ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów. Napęd na wszystkie koła 4Motion będzie oferowany za dodatkową opłatą, a silnik będzie przełączał się za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów. Dane dotyczące osiągów i zużycia paliwa zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Zbudowany na elastycznej platformie MQB Volkswagena, Taos rozciąga się na ponad 442 cm od zderzaka do zderzaka, co sprawia, że ​​jest o ponad 30 cm krótszy niż Tiguan i mniej więcej tak długi, jak Kia Seltos.

Przeczytaj też: Test Volkswagen e-up! – do przywiązania jeden krok

Całość projektu pozostaje spowita tajemnicą; wiemy tylko, że nazwa samochodu pochodzi od małego miasteczka w stanie Nowy Meksyk.

Dostawy Volkswagena Taos 2022 rozpoczną się w połowie 2021 roku.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

„Top Gear” wraca na antenę! To już 29 sezon!

„Top Gear” powraca! W nowym sezonie Freddie Flintoff, Chris Harris i Paddy McGuinness obiecują przejść samych siebie, testując do granic możliwości nowe i stare samochody oraz własną wytrzymałość.

„Top Gear”, bez wątpienia najpopularniejsze motoryzacyjne show na świecie, wraca na antenę! Polscy fani będą mogli oglądać 29 sezon „Top Gear” od 23 października o godzinie 22:30 na kanale BBC Brit.

Przeczytaj też: Najnowszy „Top Gear” jest tak dobry, jak stary „Top Gear”?

W nowym sezonie Freddie Flintoff, Chris Harris i Paddy McGuinness obiecują przejść samych siebie, testując do granic możliwości nowe i stare samochody oraz własną wytrzymałość.

Prowadzący zmierzą się z gigantyczną „ścianą śmierci”, jadąc w pojazdach uznanych przez ubezpieczycieli za kompletne wraki (objęte szkodą całkowitą), zjadą po stoku narciarskim w pojazdach z wakacyjnych wypożyczalni, zaprezentują całkowicie elektryczny van-lodziarnię i spróbują przeżyć 24 godziny nie wychodząc ze swoich samochodów, w Bolton.

Nie zabraknie również egzotycznych supersamochodów, rundek na torze oraz Stiga.

„Top Gear” wraca na antenę! To już 29 sezon!

Będziecie oglądać?

Najnowsze

Clint Vahsholtz ustanowił nowy rekord w Pikes Peak International Hill Climb

Samochód jadący na oponach wyścigowych Advan marki Yokohama zdobył mistrzostwo w Pikes Peak International Hill Climb, w USA.

W klasyfikacji generalnej 98. Pikes Peak International Hill Climb triumfował Clint Vahsholtz, który startował w kategorii Open Wheel w aucie 2013 Ford Open na oponach wyścigowych Yokohama Advan. Vahsholtz ustanowił nowy rekord w kategorii Open Wheel, pokonując trasę 12,42 mili w czasie 9:35:490. Podstawą jego zwycięskiego przejazdu była solidna przyczepność i trakcja opon Advan A005. Wyścig odbył się 30 sierpnia br., w Kolorado w USA.

Clint Vahsholtz, który startował w wyścigu Pikes Peak po raz 29., zdobył w tym roku swoje pierwsze mistrzostwo w klasyfikacji generalnej. Wśród samochodów rywalizujących na oponach Yokohama znalazł się też pojazd elektryczny (EV), który w latach 2010, 2011 i 2012 zdobywał mistrzostwa w swojej klasie, ustanawiając rokrocznie nowe rekordy czasowe dla pojazdów elektrycznych.

Japońska Yokohama wsparła również wyścig Porsche Pikes Peak Trophy, w którym rywalizowali ze sobą kierowcy pojazdów Porsche Cayman GT4 Clubsport. W tym wyścigu oponami kontrolnymi zostały dedykowane sportom ulicznym Yokohama Advan A052.

Pikes Peak International Hill Climb to wyścig górski z historią sięgającą 1916 roku. Znany jest również jako „Race to the Clouds”, ponieważ jego trasa rozpoczyna się na wysokości 2862 metrów i biegnie przez około 20 kilometrów aż do mety na wysokości 4300 metrów.

Najnowsze