W 40-tonowym tirze dosłownie rozsypały się hamulce!

Inspektorzy najpierw zobaczyli coś dziwnego na drodze. Szybko okazało się, że były to fragmenty tarczy hamulcowej, która rozsypała się w czasie jazdy!

Inspektorzy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, prowadzący kontrole na płatnym odcinku drogi krajowej nr 91, w Małej Karczmie (pow. tczewski) zauważyli na jezdni resztki tarczy hamulcowej z samochodu ciężarowego. Później zwrócił także uwagę na stojący 50 metrów dalej z ciągnik siodłowy z naczepą. Okazało się, że fragmenty tarczy pochodzą właśnie z tego pojazdu.

Próbował uciekać ciężarówką, żeby uniknąć kontroli. Na sumieniu miał naprawdę dużo

Na miejsce został wezwany patrol z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku, który przeprowadził oględziny stanu technicznego ciężarówki. Bez wielkiego zaskoczenia stwierdzona została niebezpieczna usterka układu hamulcowego – stan techniczny zespołu pojazdów stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. pojeździe. 

Jechał nielegalnym, niemal 100-tonowym zestawem. Myślał, że nocą nikt go nie zauważy

Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że zestaw nie miał uregulowanej opłaty elektronicznej za przejazd po drogach płatnych (system e-TOLL). Sprawę będzie wyjaśniać Biuro Kontroli Opłaty Elektronicznej GITD.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze