Vozz Helmets – polska premiera kasków motocyklowych

Kaski Vozz Helmet bez zapięcia są już dostępne w Polsce. Czym różnią się od tradycyjnego kasku?

Kaski różnią się od tych klasycznych, przede wszystkim systemem zdejmowania i zakładania (Voztec) oraz systemem ratunkowego zdejmowania kasku  (S.R.S.). Łączą nietypową technologię z futurystycznym designem. Konstrukcja ma zapewniać lepsze dopasowanie niż to, które proponują zwykłe kaski.

Ciekawostką w kaskach Vozz jest system Voztec. Poprzez uchyloną, tylną klapę kask ma samoblokujące i dopasowujące się „zapięcie” na podbródku motocyklisty. Zamiast zakładać go tradycyjnie, jego tylna część odchyla się na zawiasach. Dzięki temu skorupa ma ściślej przylegać do głowy i szyi kierowcy. Według producenta ma to sprawiać, że w razie wypadku kask nie zsunie się, ani nie spadnie i umożliwia szybsze oraz bezpieczniejsze założenie i zdjęcie kasku bez konieczności zdejmowania rękawiczek czy okularów.

Drugim patentem producenta jest system ratunkowego zdejmowania kasku S.R.S (Safety Release System). Dzięki dwóm przyciskom w regulowanych otworach wentylacyjnych oraz szyb, bez poruszania motocyklisty i wykonywania żadnych cięć skorupy kasku, można bezpiecznie zdjąć go z głowy motocyklisty. Uzyskuje się natychmiastowy dostęp do pacjenta bez obciążania i nacisku na jego szyję oraz kręgosłup.

Opływowa konstrukcja kasku ma zapewniać mniejszy opór powietrza, dzięki czemu ma on być cichy, redukować hałas, dawać lepszą izolację przed zimnem i łatwiejszy ruch głowy. Zmniejszenie wpływu powietrza od spodu ma się przekładać na stabilność kasku przy dużych prędkościach. Kask pokryty jest przeciwmgielną powłoką, która poprawia widoczność w trudniejszych warunkach.

Nietypowy design kasku ma sprawiać, że lepiej chroniona jest część szczękowa twarzy, która jest osłonięta zawiniętym rantem kasku. Podobnie mniejszy otwór na głowę – ma się przekładać na dokładniejsze przyleganie, ponieważ wszystkie krawędzie zaokrąglono do wewnątrz.

Dostępny w Polsce kask Vozz RS 1.0 kosztuje 2999 złotych. Oferowane kolory to czarny mat, czarny połysk, biały, czerwony, zielony oraz srebrny. Kask produkowany jest w trzech rozmiarach skorupy i trzech wewnętrznych wypełnieniach.

Kaski Vozz Helmets będzie można obejrzeć 2 i 3 marca podczas targów Warsaw Motocycle Show w Ptak Warsaw Expo. Importerem i dystrybutorem produktu jest firma Rider Store.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

piekny

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze