Karolina Chojnacka

Volvo od 2030 roku będzie produkować tylko samochody elektryczne. I będzie je można kupić tylko online!

Volo zaprezentowało swój pierwszy, w pełni elektryczny model - C40. Producent samochodów ogłosił też swoje plany na przyszłość.

Volvo C40 to pierwszy w pełni elektryczny model szwedzkiej marki, będący elektryczną odmianą XC40 P8 Recharge. Pod jego maską ryje się technika znana z elektrycznego XC40 P8 Recharge, czyli przede wszystkim platforma CMA. To oznacza dość spory litowo-jonowy akumulator 76 kWh i napęd o mocy ponad 400 KM i 660 Nm momentu obrotowego.

Volvo C40 Recharge

Nowe Volvo C40 na jednym ładowaniu ma przejechać 420 kilometrów (wgl norm WLTP). Zachowano możliwość ładowania do 150 kW, co oznacza możliwość uzupełnienia energii do 80% w ciągu 40 minut.

Volvo C40 Recharge

C40 to kolejny model Volvo bazujący na Android Automotive OS, który przedstawiciele marki określają skrótem GAS (Google Automotive OS). Klienci mają do dyspozycji sklep Play z aplikacjami przystosowanymi do użytku w samochodzie oraz Google Maps, jako nawigację pokładowową. Volvo obiecuje, że mapy Google będą także działać w trybie offline, czyli także wtedy, gdy dostęp do Internetu zostanie utracony.

Przy okazji premiery swojego pierwszego elektryka, Volvo ogłosiło, że od 2030 roku będzie produkować tylko samochody elektryczne. Co więcej, samochody kupimy tylko przez Internet! Na razie firma nie planuje zamknięcia punktów sprzedaży, ale sam proces dostarczania pojazdu, jak i oferta, mają zostać uproszczone.

Volvo C40 Recharge

Dyrektor operacyjny Volvo, Håkan Samuelsson, powiedział:

Jestem całkowicie przekonany, że nie będzie klientów, którzy n chcieliby pozostać przy silniku benzynowym. W Volvo jesteśmy przekonani, że samochód elektryczny jest bardziej atrakcyjny dla klientów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze