Karolina Chojnacka

Volta Zero – pierwszy elektryczny samochód dostawczy. Znamy datę premiery!

Volta Trucks potwierdziło, że w pełni elektryczna Volta Zero zostanie zaprezentowana podczas internetowej premiery o godzinie 11:00 CEST w czwartek 3 września 2020 roku.

Pierwszy specjalnie zbudowany, w pełni elektryczny, duży pojazd użytkowy, zaprojektowany specjalnie do transportu i dystrybucji paczek w centrach miast – Volta Zero – stanowi znaczący krok w dążeniu społeczeństw wielu miast do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników dróg.

Przeczytaj też: Czy da się oszczędzić ponad 2 litry paliwa na 100 km? Tak, dzięki odpowiednio dobranym oponom

Volta Trucks potwierdziło, że w pełni elektryczna Volta Zero zostanie zaprezentowana podczas internetowej premiery o godzinie 11:00 CEST w czwartek 3 września 2020 roku.

Premierę Volty Zero będzie można obejrzeć na stronie internetowej Volta Trucks, oraz TUTAJ.

Ogłaszając datę premiery, dyrektor generalny Volta Trucks, Rob Fowler, powiedział:

Trzy lata po narodzinach pomysłu Volta Zero cieszę się, że wkrótce będziemy mogli go zaprezentować. W 2017 roku zdaliśmy sobie sprawę z szansy, jaką jest dostarczenie dużego bezemisyjnego auta dostawczego do jazdy po mieście, i jak dużo korzyści może to przynieść branży logistycznej, ale także mieszkańcom obsługiwanego przez niego miasta.

Zmniejszenie zanieczyszczeń, poprawa bezpieczeństwa, zaoferowanie operatorom wiarygodnej alternatywy dla silnika spalinowego i pomoc w przejściu na elektryfikację były naszymi głównymi motywacjami od samego początku. Volta Zero spełniła wszystkie te ambicje w nadmiarze. Pomimo przeciwności, których wszyscy doświadczyliśmy w 2020 roku, na czas wypuszczamy Voltę Zero, co świadczy o silnym zespole i fantastycznych partnerach. Nie mogę się doczekać ujawnienia Volty Zero i zobaczenia ciężarówki w akcji w trakcie naszych pierwszych prób pilotażowych.

Przeczytaj też: Co druga ciężarówka nie spełniała norm emisji spalin!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

samochód na pusto przejedzie 300 km, po załadowaniu towaru przejedzie 100 km ?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze