Volkswagen wznawia produkcję w Polsce. Fabryki w Poznaniu i we Wrześni znów działają

Wybuch wojny w Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm. Przez niedobory podzespołów, w tym przede wszystkim wiązek elektrycznych, linie montażowe musiały zostać zatrzymane między innymi w polskich fabrykach Volkswagena. Po ponad dwutygodniowej przerwie, produkcja znowu ruszyła.

Wybuch wojny w Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm, w tym również fabryk Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni. Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczyły między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. Oba zakłady od 10 marca czasowo wstrzymały produkcję.

W spółce Volkswagen Poznań został powołany sztab kryzysowy, który znalazł alternatywne źródła zaopatrzenia. Do polskich fabryk potrzebne komponenty znów docierają.

28 marca, po ponad dwutygodniowej przerwie, fabryki Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni znów działają. W zakładzie w Poznaniu znów wytwarzane są Volkswageny Caddy oraz Volkswageny T6.1. W zakładach we Wrześni powstają dwa większe modele – Volkswagen Crafter i MAN TGE, także w odmianach w pełni elektrycznych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze