Karolina Chojnacka

Volkswagen rezygnuje z manualnych skrzyń biegów

Manualne skrzynie biegów przechodzą do historii. Do 2030 roku (oraz oczywiście po nim) wszystkie samochody Volkswagena będą wyposażone wyłącznie w automatyczne skrzynie biegów. I nie ma w tym nic dziwnego.

Czy ktoś tego chce, czy nie (a większość raczej chce) manualne skrzynie biegów odchodzą w zapomnienie. Automaty są lepsze, wydajniejsze, szybsze i podczas jazdy w korku milion razy wygodniejsze. Napominajmy też, że przyszłość motoryzacji jest elektryczna, a po co zmieniać biegi w samochodzie na prąd?

Jak donosi niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport”, Volkswagen rezygnuje z manualnych skrzyń biegów.

Volkswagen rezygnuje z manualnych skrzyń biegów i to już od przyszłej generacji Tiguana, która ma zadebiutować w 2023 roku.

Volkswagen rezygnuje z manualnych skrzyń biegów już od przyszłej generacji Tiguana. Kolejne modele niemieckiego producenta stopniowo będą traciły manualną skrzynię, aż w 2030 roku wszystkie auta spod znaku Volkswagena będą wyposażone w automatyczne skrzynie biegów.

Czemu Volkswagen decyduje się na taki krok? Powodów jest kilka, a jednym z nich jest fakt, że dzięki temu łatwiej będzie producentowi spełniać normy emisji spalin. No i zaoszczędzić miliardy euro. Zgodnie z zasadami testowania każda oferowana wersja napędowa wymaga przeprowadzenia osobnych testów, a na przykład obecnej generacji Passata jest dostępne aż dziewięć kombinacji wersji silnikowych i skrzyń biegów. Każda z nich wymaga osobnej procedury testowej, a to oznacza naprawdę ogromne koszty.

Manualne skrzynie biegów znikną również z pozostałych samochodów grupy Volkswagen – Audi, Seata czy Skody.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze