Volkswagen nie dla dresiary?

Na hasło Adidas, niektóre Panie szybko się wzdrygają, a inne z uśmiechem na twarzy planują zakup nowego dresu. O gustach się nie dyskutuje, ale nowy Volkswagen sygnowany logiem producenta odzieży z trzema paskami na pewno nie jest samochodem dla dresiary.

Te panie przy VW prezentują się doskonale, ale to nie są typowe „dresiary”, a raczej sportsmenki 😉
fot. Volkswagen

Słowo „dresiarz” i „dresiara” mają pewne zabarwienie negatywne, a co za tym idzie utożsamiana z nimi odzież z kilkoma paskami (w zależności od pochodzenia, od dwóch do czterech) nie kojarzy się najlepiej. Być może potentat odzieży sportowej – marka Adidas – postanowiła z tym stereotypem walczyć, a efektem tej batalii jest specjalny Golf GTI w wersji Adidas.

Auto zaprezentowane zostało podczas zlotu samochodów należących do grupy Volkswagen-Audi – Wörthersee Tour.

4410 limitowanych egzemplarzy Golfa charakteryzować będą sportowe fotele wyściełane unikatową, zaprojektowaną przez Adidasa tapicerką, gałka dźwigni zmiany biegów DSG (6-przełożeniowa) przybierająca kształt piłeczki golfowej oraz 18-calowe felgi, biksenonowe reflektory i światła LED. Unikatowy Golf będzie również posiadał wzmocnione hamulce.

Pod maską w kolorze Candy White, Black Uni, Tornado Red i Oryx White Metallic pracować będzie 2-litrowy silnik TFSI, znany z innych modeli GTI, którego moc wynosi 210 koni mechanicznych, a setka pojawia się na liczniku po 6,9 sekundy.

Samochód jako sposób na walkę ze społecznymi stereotypami? Czemu by nie!

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze