Volkswagen Golf VIII – już w listopadzie?

Przez 42 lata wyprodukowano już ponad 32,5 mln egzemplarzy Volkswagena Golfa. Być może jeszcze w tym roku poznamy ósme wcielenie jednego z najpopularniejszych modeli na świecie. Czego możemy się spodziewać od koncernu z Wolfsburga?

Koncern Volkswagen nie ma ostatnio zbyt wielu powodów do świętowania, ale jeszcze w tym roku na osłodzenie zmagań z aferą Dieselgate ma się pojawić ósma odsłona popularnego Golfa. Producent nie zdradził jeszcze dokładniejszych szczegółów, ale wiemy że auto będzie nadal bazować na płycie podłogowej MQB. To oznacza wysokie prawdopodobieństwo, że pojawi się wersja napędzana układem hybrydowym. 

Pierwsze plotki mówią o wprowadzeniu instalacji elektrycznej 48V, która będzie zasilać jednostkę elektryczną sprzężoną z trzycylindrowym silnikiem o pojemności litra. Jednostka wspomagana przez elektryczną sprężarkę ma być bardzo oszczędna i zachęcić klientów, którzy do tej pory wybierali silnik Diesla. 

Wygląd samochodu będzie zmieniony, ale raczej możemy spodziewać się faceliftingu zamiast totalnej rewolucji Na pokładzie Golfa pojawią się urządzenia multimedialne urządzenia nowej generacji, a także nowe zawieszenie o zmiennym stopniu tłumienia. 

Za kierownicą Volkswagena Golfa w całej jego historii pojawiło się wiele znanych kobiet. Jakiś czas temu swoim egzemplarzem chwaliła się Kate Middleton, Heidi Klum, a nawet Angela Merkel. Więcej na temat samochodu dowiemy się już za kilka tygodni.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze