Edyta Klim

Vivian Bales – pierwsza motocyklistka na okładkach amerykańskich magazynów

Vivian Bales zasłynęła z długodystansowych podróży, oddania marce Harley-Davidson i wyczynów kaskaderskich.

Vivian Bales urodziła się na Florydzie, była krawcową i instruktorką tańca, aż w 1926 roku kupiła swój pierwszy motocykl – Harleya Davidsona model B o pojemności 350. To na nim uczyła się jeździć i wraz z przyjaciółką pojechała w pierwszą, 480-kilometrową podróż.

Stwierdziła, że w życiu chce zrobić coś niezwykłego, na co nie odważyłoby się większość kobiet. Było jej szczególnie trudno, bo była drobnej budowy ciała, przy wzroście mniejszym, niż 160 cm, ważyła jedynie 43 kilogramy.

Dzięki swojej odwadze w spełnianiu marzeń, mogła liczyć na wsparcie dealerów sieci Harley-Davidson oraz pasjonatów tej marki i gdziekolwiek podróżowała – miała zapewnione noclegi, posiłki, paliwo i serwis.

Mając zaledwie 20 lat wyruszyła w 78-dniową, samotną podróż z Albany do fabryki Harleya w Milwaukee, pokonując wtedy, ponad 8 tysięcy kilometrów. W drodze powrotnej miała okazję poznać prezydenta USA.

Następnie zdecydowała się na starty w wyścigach motocyklowych w Tallahassee na Florydzie. Zmarła z 2001 roku mając 92 lata, a wielbiciele Harleya uhonorowali jej pamięć uroczystą procesją motocykli.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze