VinFast – wkrótce dotrą do Europy elektryki z Wietnamu z pakietem wynajmu akumulatorów. Może to jest sposób na elektromobilność?

Elektryczne SUV-y są ostatnio w modzie. Nic więc dziwnego, że wietnamski producent samochodów, VinFast, zdecydował się rozbudować swoją ofertę o takie modele. Wkrótce elektryki z Wietnamu dotrą do Europy.

VinFast dostarczył pierwsze samochody elektryczne klientom w Wietnamie. VF e34 to średniej wielkości SUV. Nie zobaczymy go jednak na europejskich drogach.

Europejskim kierowcom VinFast będzie oferować dwa modele – VF e35 i VF e35. VF e36 to ogromny, 7-osobowy samochód, który ma rywalizować z Teslą Model X, natomiast mniejszy VF e35 stanowi wietnamską odpowiedź na Model Y. Samochody mają być świetnie wyposażone. Na pokładzie znajdzie się szereg systemów wsparcia kierowcy, 14 kamer, lidary i multimedia z wyświetlaczem o przekątnej 15,4 cala.

VF e36 ma 5,12 metra długości (czyli mniej więcej tyle samo co BMW X7). Nadwozie skrywa dwa elektryczne silniki, po jednym na każdą z osi. Zgodnie z medialnymi doniesieniami mają one łącznie 402 KM mocy i są zasilane akumulatorem o pojemności 106 kWh.

VF e35 ma być dostępny w dwóch konfiguracjach: jedno i dwusilnikowej. Pierwsza ma mieć 201 KM, druga 402 KM. Producent obiecuje zasięg nawet 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

Wraz z przekazaniem pierwszej partii samochodów elektrycznych w Wietnamie, VinFast oficjalnie ogłosił również swój nowy pakiet wynajmu akumulatorów.

Miesięczny abonament to równowartość 26 euro. Za tę cenę klienci VinFast mogą przejechać miesięcznie 500 kilometrów. Za każdy dodatkowy kilometr naliczana będzie opłata w wysokości 0,04 euro. Jeśli pojemność akumulatora spadnie poniżej 70% nowej wartości, VinFast wymieni baterię na własny koszt.

Dla pierwszych 25 000 klientów wypożyczenie baterii przez pierwszy rok ma być bezpłatne. Opłaty miesięczne mają być aktualizowane corocznie, w oparciu o aktualne ceny energii elektrycznej i benzyny.

VinFast VF e35
VinFast VF e35, fot. materiały prasowe / VinFast

Wietnamski producent poinformował również o własnej usłudze ładowania. Na publicznych stacjach VinFast klienci płacą równowartość 0,10 €/kWh. Jeśli samochód jest w pełni naładowany, od 31 minuty naliczane jest 0,04 €/min. Koszty ładowania rozliczane są razem z wypożyczeniem baterii.

Nie jest jeszcze jasne, czy VinFast będzie oferował taką usługę ładowania również w Europie, a jeśli tak, to na jakich warunkach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze