Victoria Hett – kanadyjska mistrzyni motocrossu

Kanadyjska zawodniczka Victoria Hett, postanowiła nie zamykać sezonu i pod koniec roku 2011 rozpoczęła serię wyścigów British Columbia's Premier. Jechała w wysoce konkurencyjnej klasie średniej razem z najszybszymi kanadyjskimi zawodnikami klasy Pro i zakończyła wyścig na świetnym, trzecim miejscu!

 

Victoria Hett
fot. materiały zawodniczki

To był pierwszy raz w historii Kanady! Zawodniczka nigdy nie zajeła miejsca na podium w klasie średniej!

Victoria startowała w OHSS (Okanagan Hare Scrambles Series), w którym miała do pokonania kilkanaście tras. W tym wyścigu, wielokrotnie zajmowała miejsce na podium (zdobywając również kilka razy pierwsze miejsca). Jako pierwsza kobieta wygrała całą serię zawodów klasy średniej!

Poza British Columbia, Victoria rywalizowała też w dwóch głównych zawodach Endurocross (jednym z nich było AMA Geico Endurocross w Waszyngtonie) oraz w serii CEC (kanadyjskie Enduro Championship).
Tym razem postanowiła rzucić wyzwanie samej sobie i wziąć udział w wyścigu „ekspertów”, rywalizując z wieloma najlepszymi kanadyjskimi zawodnikami płci męskiej. Jak twierdzi zawodniczka, wyścigi w tej manjmocniejszej klasie „A”, motywują ją do pracy nad wytrzymałością i umiejętnościami, które potem przydają się w wyścigach 6 – dniowych, gdzie rywalami są największe talenty Kanady.

Już w 2010 roku, na zawodach ISDE, Victoria została pierwszą kanadyjską kobietą, która w pełni konkurowała z mężczyznami, zakończyła wyścig i otrzymała medal. Zawodniczka zapowiada, że udoskonala swoje umiejętności i kontynuuję dobrą passę, aby jako pierwsza kanadyjska kobieta przywieźć do domu złoty medal areny międzynarodowej – na zawodach ISDE (International Six Days Enduro), które odbędą się w Saksonii (Niemcy) we wrześniu 2012 roku.

Gratulujemy Victorii sukcesów i czekamy na kolejne w 2012 roku! Oby więcej takich kobiet w sporcie motorowym.

.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze